14.7.21

Michael Bond, Miś zwany Paddington. Paddington. Tom 1Michael Bond, Miś zwany Paddington. Paddington. Tom 1

Wydawnictwo Znak Emotikon

Okładka twarda 

Ilość stron 160


To pierwsza z serii wielu książek o tym cudownym misiu. To klasyczna książka wydana po raz pierwszy w 1958 roku, gdzie wartości rodzinne są nadal ważne. Rodzice są szanowani, dzieci grzeczne i wszyscy dobrze się dogadują ;)


Miś Paddington to bardzo uprzejmy i opiekuńczy miś. Ale chociaż ma dobre intencje, zawsze wpada w kłopoty. Te przygody są inne niż te obecne. W dzisiejszych czasach wydaje się, że historie dzieci są o tym, że celowo postanowiły zrobić coś złego i źle się zachowywać. Paddington jednak nie zamierza źle się zachowywać. Wpada w kłopoty, błędnie interpretując sytuację, ponieważ jest obcym niedźwiedziem, który właśnie przybył do Anglii.

Mimo że Paddington zawsze wpada w kłopoty, wszystko kończy się dobrze, ponieważ jego nieszczęścia zawsze dają pozytywny skutek. Myślę, że ma z tym coś wspólnego fakt, że ma dobre intencje. I to jest coś, co czyni go właśnie sympatycznym.


Książka ta podzielona została na kilkanaście rozdziałów, a każdy rozdział to osobna przygoda. Mimo że ma długość powieści, dzieci mogą ją czytać po jednym rozdziale.


Miś zwany Paddington to przyjemna lektura dla dzieci. Inteligentna i rozgrzewająca serce powieść i łatwo zrozumieć, dlaczego przetrwał próbę czasu, a Paddington stał się jednym z najbardziej lubianych niedźwiedzi. Wspaniała historia do podzielenia się z całą rodziną.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)