27.7.21

TanioKsiążkowe hity dla dzieci cz.4
Mój wielki zeszyt Montessori. Pierwsze słowa 

Wydawnictwo Olesiejuk 

Okładka miękka

Ilość stron 160 Ta obszerna publikacja zawiera ponad 100 ćwiczeń opracowanych zgodnie z zasadami pedagogiki Montessori, dzięki którym dziecko może uczyć się poprzez zabawę, rozwijając umiejętności językowe i wzbogacając słownictwo. Znalazło się tu 500 zilustrowanych słów dotyczących 20 obszarów tematycznych, takich jak dom, kuchnia, ogród, środki transportu czy kolory.


Dziecko będzie rozpoznawało i podawało nazwy kolejnych obrazków, wyszukiwało wskazane elementy na kolorowych scenkach… W książce znajdzie też 200 obrazków do wycięcia i zabawy oraz zadania, które umożliwiają obserwację, rozpoznawanie, porównywanie, łączenie itd. Ćwiczenia te są dla dziecka okazją do coraz lepszego poznawania rzeczywistości oraz nabrania wiary we własne możliwości.


https://www.taniaksiazka.pl/moj-wielki-zeszyt-montessori-pierwsze-slowa-p-1423752.html.


Katarzyna Kozłowska, Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować 

Nasza Księgarnia

Okładka twarda 

Ilość stron 40 


Na punkcie Felusia moi chłopcy oszaleli. Mamy wszystkie książeczki z tej serii i są w ciągłym użytkowaniu. A do naszej biblioteczki niedawno trafiła część zatytułowana „Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować”. 


Feluś jest już przedszkolakiem. Nadszedł czas, żeby poznał  zasady dobrego wychowania. Dowie się, że w różnych sytuacjach, czy to w domu, czy w przedszkolu, należy zachować się w określony sposób. Dzięki temu, że pozna kodeks przedszkolaka, będzie wiedział, jak ładnie jeść przy stole, kiedy używać magicznych słów: "proszę", "przepraszam", "dziękuję", i jak zachować się w teatrze. 


Feluś i Gucio na pewno pomogą w nazywaniu zachowań, gdyż są przedstawione w łatwy i przystępny sposób. Bez niepotrzebnego rozstrząsania. Prosto i spokojnie. Sama książka utrzymana jest właśnie w takiej przyjaznej, lekkiej, zrozumiałej formule. Zawiera również porady i myślę, że pomoże nie tylko niejednemu dziecku, ale i rodzicowi. Plusem jest kartonowe wydanie, śliczne postaci, kolorowe ilustracje. Wizualnie to przepiękne wydanie. 


https://www.taniaksiazka.pl/felus-i-gucio-wiedza-jak-sie-zachowac-katarzyna-kozlowska-p-1218032.html


.


Geraldine Collet, Kto uratuje wiewióra? 

Esteri

Okładka twarda 

Ilość stron 32


Kiedy wilk pojawia się w lesie, Wiewiór nikogo nie ostrzega, bo sam nie jest w niebezpieczeństwie.

Nie wolno milczeć, kiedy innym coś zagraża: trzeba głośno zaprotestować i im pomóc!


Tekst jest krótki, więc doskonale zrozumiały dla małego dziecka. Nawet jeśli trzeba przyznać, że historia jest dość trudna.

Ilustracje są ładne, proste i rozkładają się na podwójnej stronie, co pozwala nam w pełni zanurzyć się w sercu fabuły i akcji. W


Krótko mówiąc to  całkiem fajna książka , choć dość trudna w pewnych aspektach, ale to dobry sposób, by ludzie zrozumieli, że nie możemy być samolubni, że jeśli ktoś jest w potrzebie, to powinnismy mu pomóc. Piękna lekcja życia, która mogłaby drogo kosztować Wiewiórkę, gdyby inne zwierzęta w lesie zachowywały się tak jak on. Ciekawa i pouczająca lektura! 


https://www.taniaksiazka.pl/kto-uratuje-wiewiora-geraldine-collet-p-1510293.html


.


Wpis powstał w ramach współpracy z księgarnią Tania Książka Książkę kupisz tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)