29.7.21

Beth Morrey, Uratować Missy
Beth Morrey, Uratować Missy 

Zysk i S-ka

Okładka miękka

Ilość stron 416


Uratować Missy, powieść Beth Morrey, gwarantuje godziny przyjemnej lektury w narracja pierwszoosobowa wciąga czytelnika w swoją historię od pierwszej strony.


„Po śmierci męża, kłótni z córką i wyjeździe syna na drugi koniec świata życie Missy Carmichael się załamało. W wieku siedemdziesięciu dziewięciu lat została absolutnie sama. Spędza całe dni w wielkim pustym domu, rozpamiętując burzliwe, pełne miłości chwile, które były jej udziałem. Zamknięta w sobie i uparta Missy wie, że za swoją samotność może winić tylko siebie.”Struktura ratowania Missy


Pierwszoosobowa narracja dobrze sprawdza się w strukturze powieści. Seria retrospekcji i wspomnień z jej poprzedniego życia z mężem, wykładowcą uniwersyteckim i ich dziećmi, tworzy wiarygodną fabułę.

Z początku ta samotna staruszka wydaje się odległa. Ale wraz z rozwojem historii poznajemy ją dokąd jej. Historia również przesuwa się do przodu, gdy odkrywamy, co Missy pamięta, ceni i za czym tęskni.


Inne postacie

Każda z postaci wnosi do historii coś wartościowego. Są wiarygodne, złożone i sympatyczne. Razem tworzą transpokoleniową i rozgrzewającą całość.


Nawet pies, Bobby, wykazuje szczególne cechy i zajmuje centralne miejsce w życiu w powieści.


Uratować Missy rozgrzało moje serce. Polecam tę satysfakcjonującą lekką książkę. To powieść, którą trzeba przeczytać – zwłaszcza w świecie, w którym czasami wszystko w tej chwili wydaje się takie ponure. To doskonale napisana powieść o kobiecie, która prawie zrezygnowała z otaczającego ją świata, ale życzliwość ludzi, którzy mieszkają tak blisko, przywraca ją do życia. Jest to książka, która porusza ogromne problemy, takie jak choroba, smutek, samotność, miłość i seksualność. 


pełna miłości i wyjątkowa opowieść, która przemówi do wielu czytelników i sprawi, że zastanowimy się, jak najmniejsze podejmowane przez nas działania mogą mieć l wpływ na tych, którzy czują się niewidzialni i niekochani w otaczającym nas świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)