4.7.21

English Matters 89/2021 // English Matters Kids 12/2021

Niedawno trafiły do mnie dwa numery English Matters . Co tym razem znajdziemy ciekawego w środku ? 

.


English Matters 89/2021 (dwumiesięcznik)

W najnowszym numerze jak zwykle mamy mnóstwo ciekawych artykułów - dotyczący wymowy dźwięku /w/, Nagrody Nobla (i Kazuo Ishiguro - bardzo poczytnego współczesnego pisarza, który tę nagrodę otrzymał), posiadania broni czy choćby o Harvardzie - najbardziej prestiżowym uniwersytecie na świecie. 

.


English Matters Kids 12/2021 (kwartalnik)

Najnowszy numer zatytułowany został In the city - i faktycznie w środku maluszki odkrywają uroki miasta, znajdujących się w nim sklepów oraz innych obiektów. Maluch będzie potrafił wyrecytować rymowankę, zaśpiewać piosenkę, nazwać zwierzęta (kot, pies, mysz) czy też nazywać sklepy typu piekarnia, księgarnia, apteka oraz produkty jak choćby maka czy cukier. Magazyn ten jest kolorowy, przykuwający wzrok, pełno w nim  pomysłów na prace plastyczne, zabawy ruchowe. 

.

Nauka języka przedstawiona została w szalenie interesujący sposób. pomocny magazyn zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa.


Przy każdym tekście znajduje się słownik z przetłumaczonymi trudniejszymi słówkami, co jest dużym ułatwieniem, gdyż nie trzeba szukać ich w osobnym słowniku. Artykuły można odsłuchać w formacie MP3, które znajdziecie na stronie wydawcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)