16.7.21

TanioKsiążkowe Hity dla dzieci cz. 1
Astrid Lindgren, Przygody Pippi 

Nasza Księgarnia

Okładka twarda 


"Przygody Pippi" to elegancko wydany zbiór trzech tomów historii z życia piegowatej dziewczynki z warkoczykami: "Pippi Pończoszanka", "Pippi wchodzi na pokład" i "Pippi na Południowym Pacyfiku". Marzyłam o tym wydaniu, aby znalazło się na naszej półce. 


Kto nie słyszał o najważniejszej buntowniczce wśród małych dziewczynek? Kto nie wie, jak nazywa się posiadaczka najbardziej sterczących warkoczyków? Pippi mieszka sama, nie chodzi do szkoły i potrafi podnieść konia. A serce ma z najczystszego złota!


Nasza Księgarnia zachwyca mnie tymi pięknymi książkami, które koniecznie muszą się znaleźć w Waszej domowej biblioteczce. To przepiękne wydanie pasuje do Muminków oraz Kubusia Puchatka, które znajdują się na naszej półce. Czyli wydane w twardej, matowej oprawie. Strony są lekko pożółkłe z pięknymi ilustracjami i bardzo miłe w dotyku. Solidne, wspaniałe wydanie. Jestem zachwycona. 


Książkę kupisz tu


*

Justyna Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Poradnia K

Okładka twarda 

Ilość stron 160 


W domu Małej Be nieustannie giną skarpetki. Wezwany na interwencję hydraulik odkrywa dziurę, którą uciekinierki, znudzone życiem w koszu z brudnymi rzeczami lub pralce, postanawiają wyrwać się na wolność i odkryć swoje przeznaczenie. Każdej z nich przytrafi się coś innego: od czysto hollywoodzkiej kariery, po bycie mamą osieroconych myszek.


To książka, która koniecznie musi się znaleźć w Waszej biblioteczce. Już dawno się tak nie ubawiłam przy lekturze, a tę wprost pochłonęłam w jeden wieczor i nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła czytać ją moim chłopakom. Błyskotliwa, zabawna, wzruszająca. Plus za ogrom kolorowych i śmiesznych rysunków. Na pewno będę do niej powracać. 


Książkę kupisz tutaj.


Chłopiec, kret, lis i koń 

Wydawnictwo Albatros 

Okładka twarda 

Ilość stron 128


Cóż za niesamowita, wyjątkowa i wzruszająca książka! Z taką życzliwością kochał/‚ wszystkie postacie, szczególnie Kreta i konia. Uwielbiałam to, kiedy lis był wdzięczny i kiedy chłopiec dzielił się swoimi szczerymi myślami. Nie mogę przestać czytać sobie tego codziennie. Każdy dom powinien mieć kopię tego cudu.


Piękna książka, idealna do przypomnienia, że życie nie jest takie złe, jak się wydaje. Jest coś, do czego wszyscy możemy się odnieść, szczególnie w tych trudnych czasach. Ilustracje są magiczne i czytając je, czujesz się częścią tej wspaniałej podróży.


Książkę kupisz tu 

Wpis powstał w ramach współpracy z Tanią Książką

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)