30.7.21

John Boyne, Lekkie życie Barnaby’ego BrocketaJohn Boyne, Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa

Dwie Siostry 

Okładka miękka 

Ilość stron 


Fakt, że Johnowi Boyne'owi udało się napisać książkę, która celebruje różnorodność i odmienność jak dla mnie jest świadectwem jego niesamowitych umiejętności pisarskich. Jestem zachwycona tą powieścią.


Barnaby Brocket jest ośmioletnim chłopcem, najmłodszym dzieckiem najnormalniejszej rodziny w Australii. Jego rodzice, Alistair i Eleanor, są nudni, szanowani i nie mają ochoty być kimś innym. Mieszkają w normalnym domu z dwójką innych normalnych dzieci i normalnym psem (kapitan W.E. Johns). Pan i pani Brocket nie mają czasu dla ludzi, którzy robią z siebie popis lub wykazują jakiekolwiek anormalne zachowanie. Pojawienie się Barnaby'ego i jego małego dziwactwa wprowadzają chaos. Chociaż desperacko stara się zadowolić swoich przerażonych rodziców, to nic nie jest wystarczająco dla nich dobre.

Pewnego dnia pani Brocket stwierdza, że ​​ma już dość. Ma dość wścibskich sąsiadów i wścibskich gazet. Za zgodą męża postanawia, że ​​Barnaby musi odejść. 


Przerażony i zdradzony Barnaby rozpoczyna serię przygód, które prowadzą go przez świat i na ścieżki niezwykłych ludzi. Jest balon na powietrze z dwójką kochających i pocieszających pasażerów, cyrk i jego niezwykłe eksponaty oraz pozbawiony skrupułów właściciel, artyści o wyjątkowych talentach, a nawet podróż w kosmos.


Mimo tych wszystkich przygód Barnaby desperacko pragnie wrócić do domu. Kiedy w końcu nadarzy się okazja, zdaje sobie sprawę, że możliwość bycia sobą jest silniejsza niż oczekiwania rodziny.


Ta książka mnie nie zawiodła; to naprawdę dobra lektura, która uczy, że bycie innym nie jest złe, byś nie starał się być taki sam, jak wszyscy inni, a cenił swoją wyjątkowość. zabawna, ciekawa i pomysłowa, od pierwszej strony mnie niesamowicie wciągnęła. Ilustracje autorstwa Olivera Jeffersa były niesamowite.


Postaci przypominają te z dzieł Roalda Dahla i są równie ciepłe i pociągające. Po prostu to magiczna lektura. Koniecznie muszę sięgnąć po inne powieści autora. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)