12.7.21

Maurice Leblanc, Arsene Lupin, dżentelmen włamywaczMaurice Leblanc, Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz

Zysk i S-ka

Okładka twarda 

Ilość stron 320 


„Arsène Lupin, dżentelmen włamywacz” to pierwszy zbiór opowiadań Maurice'a Leblanca (1864-1941) o bardzo szczególnym rodzaju włamywacza. Został opublikowany w 1907 roku i opowiada o pierwszych 9 przygodach Arsène'a Lupina.


Arsène jest bardzo kreatywny, mistrzowski i dowcipny. Osobliwy w tym sensie, że bierze na cel tylko bogatych i możnych tego świata, a czasami okrada ich, aby hojnie dawać pieniądze biednym. Postać inspirowana  prawdopodobnie prawdziwym złodziejem o imieniu Marius Jacob.


Arsene Działa psotnie i nigdy nie ucieka się do przemocy. Potrafi pokazywać się pod najróżniejszymi przebraniami, które pozwalają mu na przykład uciec z niemal niemożliwych sytuacji. Jest naprawdę zabawny i mądry. Naprawdę trudno odgadnąć zakończenia, z naprawdę nieoczekiwanymi zwrotami akcji!


Zabawny element pojawia się po raz pierwszy w 7. historii. Czytałam, że Conan Doyle nie był zadowolony z pojawienia się własnego bohatera w pismach Leblanca, więc poprosił autora o zmianę nazwiska. Leblanc zmienił go w Herlocka Sholmesa! Właściwie Leblanc został poproszony o stworzenie francuskiej wersji Sherlocka Holmesa, więc tak zaczęły się jego historie – pierwsza powieść to Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes!


Zbiór opowiadań, który czyta się bardzo przyjemnie, z nutką dreszczyku. Nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć. Genialna! 1 komentarz:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)