8.7.21

Tamzin Merchant, Kapelusznicy
Tamzin Merchant, Kapelusznicy 

Wydawnictwo Dwukropek 

Okładka twarda 

Ilość stron 400


Aktorka Tamzin Merchant dodaje jeszcze jedno pióro do swojej czapki – debiutancką powieść zatytułowaną Kapelusznicy. Jest to pierwsza z serii pełnej wyobraźni przygodówek, która zachwyci czytelników magicznej fantazji.


Akcja toczy się w Londynie w XVIII wieku i przedstawia rywalizujące ze sobą rodziny, które wytwarzają różnego rodzaju ubrania, części garderoby. Korrdelia należy do Kapeluszników, długiej linii modystek, którzy wplatają magię w swoje dzieła. Mieszka z ciotką Ariadną, wujkiem Tyberiuszem i bardzo starą ciocią Petronellą.


Pewnej burzliwej nocy dowiaduje się, że jej ojciec Prospero zaginął na morzu po tym, jak jego statek rozbija się o skały.


Kordelia nauczyła się, że to, co utracone, można znaleźć. Nie chce uwierzyć, że jej ojciec nie żyje i jest zdeterminowana, by go znaleźć. Wysyła swojego gołębia Agatę z wiadomością. Jeśli żyje, Agata go odnajdzie. To początek poszukiwań, które doprowadzą do największej przygody jej życia.


Kapelusznicy są obecnie także w trakcie tworzenia Czapki Pokoju dla księżniczki Georginy, która miałaby nosić ją na spotkaniu z królem Francji Ludwikiem. Czapka zagwarantuje pokój między dwoma krajami. Nie każdy chce pokoju. Są tacy, którzy posuwają się do skrajności dla pieniędzy i władzy. Ktoś chce wojny. Tak jak rozmowy pokojowe są gotowe do rozpoczęcia, szaty pokoju zostają skradzione. Następnie włamuje się do groźnej szafy. Do czego to wszystko zmierza?


szybka, pełna akcji, magiczna lektura pełna zwrotów i zakrętów ulicami Londynu, gdzie urwisy kradną wszystko za suchą skórkę chleba. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Źli mistrzowie sabotażu, którzy wykorzystują politykę władzy, aby uzyskać to, czego chcą, są stale w grze.


Czy Agata znajdzie Prospera? Czy księżniczce Georginie uda się wymknąć ze szponów, które zagrażają pokojowi i jej życiu? Czy Kordelia może uratować sytuację?


Kapelusznicy są sprytnie opowiedzianą historią w unikalnym stylu. Intrygujące informacje historyczne wciąż pojawiają się, zwiększając zainteresowanie. W rozdziałach rozsiane są wspaniałe ilustracje. które pobudzają umysły czytelników


Ta powieść zapowiada nowy talent pisarski, którego historie zostaną pochłonięte przez miłośników tego gatunku. Coś wspaniałego! Nie mogę doczekać się drugiego tomu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)