29.9.22

Lily Murray, Kot Moneta


Lily Murray, Kot Moneta 

CzytaLisek


Wszystkie książki związane ze sztuką bardzo chętnie czytam. I próbuję tę miłość zaszczepić w moich chłopcach. 


Należąca do Claudea Moneta porcelanowa kotka Chika ożywa i wyrusza na poszukiwanie przygód. Niesforny zwierzak wskakuje wprost do obrazów mistrza i sieje w nich niemałe spustoszenie. Wreszcie malarzowi udaje się złapać psotną kotkę. Czas, aby wróciła do swojej dawnej, porcelanowej postaci.


Chika i Monet przeżywają razem wspaniałe przygody, odwiedzając obrazy w muzeum - dosłownie. Obaj mogą wskakiwać i wyskakiwać z grafiki! Oczywiście Chika ma o wiele więcej zabawy niż Monet, który ją ściga ;)


Postać Chiki została zainspirowana prawdziwą porcelanową figurką kota, którą Monet dostał w prezencie. Ceramiczna kotka spędziła wiele lat zwinięta na poduszce w domu Moneta w Giverny, we Francji.


Impresjonizm to jeden z moich ulubionych nurtów w malarstwie. Dzięki tej książce czytelnik przenosi się do takich obrazów jak Lunch, Dworzec Saint-Lazare, Promenada na plaży w Trouville czy Most nad stawem z liliami wodnymi. Na samym końcu znajdziecie także reprodukcje. 


Ta książka to jednocześnie wspaniała

zabawa i uznanie dla sztuki.

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

#wychowanieprzezzabawę #sztukadladzieci

#sztukazdzieckiem #pokazsrodek #książkadobranawszystko #czytaniezbliża #małaksiążkawielkiczłowiek #ksiazkaosztuce #czytamy #mamaczyta

#dzieciecabiblioteczka #pokazsrodek

#plastyka #art #sztuka #monet 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)