5.9.22

Anna Claybourne, Atlas syren. Wodny lud z różnych stron świata


Anna Claybourne, Atlas syren. Wodny lud z różnych stron świata

Nasza Księgarnia 


Czym jest Atlas Syren zapytasz ? Hmmm…, pozwól, że ci powiem…
„Atlas syren” To magiczne kompendium wszystkich historii, legend i relacji naocznych świadków na całym świecie, którzy widzieli syreny! 


Zaczynając od pięknej mapy syren Europy - od słynnej Małej Syrenki z Danii po upiorną Rusałkę z zachodniej Rosji czy syrenkę warszawską.


Z Europy przenosimy się do Afryki, gdzie spotykamy m.in. Jemaję z Nigerii i poznajemy czarującą opowieść o Nommo - ludziach rybach, kosmicznych przodkach ludu Dogonów. 


Następnie wyruszamy do Azji i poznajemy kolejne syreny, w tym Matsja z Indii i przerażającego Ningyo z Japonii, które mogą dać ci życie wieczne. Następnie odwiedzamy Australię i Oceanię, która jest wypełniona syrenami z regionu, jak Pania z Nowej Zelandii Vatea z Wyspy Cooka czy Dakuwaqua z Fidżi. 


Na koniec wyruszamy do Ameryki Północnej i Południowej, kończąc na przebiegłych Iarach z Brazylii, Sumpall z wybrzeży Patagonii czy


Opis każdej syreny różni się długością, a niektóre z nich są naprawdę szczegółowe jak Meluzyna z Francji, pół syrena, pół wróżka, choć jej historia jest tragiczna czy Ningyo z Japonii. 


Wszystkie elementy tej książki są doskonale wyważone. Po każdym kontynencie jest jedna podwójna strona czarno-biała, która mówi nam o innych faktach o syrenach. Od ich domów, magicznych moce i relacjach naocznych świadków po starożytne syreny czy fałszywe syreny.


piękne kompendium jedyne w swoim rodzaju. Byłby to wspaniały prezent – ale prawdopodobnie też zechcesz kupić sobie kopię! Byłam pod wrażeniem pięknych, magicznych stworzeń. Ilustracje są oszałamiające, a jakość papieru luksusowa. To absolutna gratka :) 

.

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

.

#atlassyren #czytamdziecku #mamaczyta #bookworm #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)