20.9.22

Melania Kapelusz, Mitologia. Przygody słowiańskichMelania Kapelusz, Mitologia. Przygody słowiańskich bogów 

HarperKids


Prastare dęby znają wiele historii.

Może nawet pamiętają jak, po ziemi biegali słowiańscy bogowie: Perun, dobry władca panujący na niebie, i Weles, mściwy i groźny bóg panujący w podziemiach.

Losy słowiańskich bóstw i zwykłych śmiertelników często się splatały, gdy ludzie próbowali wykraść bogom ich tajemną wiedzę o świecie.

.

W książce „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów'' znajduje się pięć rozdziałów, w których przeczytamy o stworzeniu świata i stworzeniu człowieka, o bogach i boskim pojedynku, o koniu z Arkony oraz o kosmicznym drzewie. Tekstu mamy tutaj sporo, ale mity opowiedziane są w prosty i jasny sposób. 


Na końcu książki znajduje się krótki opis każdej postaci, która się w niej pojawia, czyli Perun, Weles, Bannik, Świętowit, Swaróg, Swarożyc, Chors oraz Strzybóg. Jakoś wcześniej się głębiej nie interesowałam tym tematem, ale książkę tę przeczytałam z zaciekawieniem. 


„Mitologia. Przygody słowiańskich bogów'' to bardzo ładnie wydana i interesująca publikacja. Ilustracje są piękne, urokliwe. Książka wciąga i zainteresuje nie tylko dziecko, ale i dorosłego ;) 


Myślę, że ta lektura sprawdzi się dla dzieci już w wieku 7 lat. I jeśli szukacie prezentu to też idealnie się sprawdzi. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)