24.9.22

Philip Reeve, Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia


Philip Reeve, Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia

Wyd. Literackie


Mieszkańcy Burzomorza żyli w ciągłym strachu przed wielką wodą i czającą się w niej tajemniczą, legendarną Gorm. Ich jedyną ochroną był czuwający w Strażnicy Zachodzącego Słońca potomek rodziny Noctis, który codziennie304 wypatrywał na zachodzie dziwnych zjawisk. Pojawiały się w godzinie zmierzchu, kiedy ściany między światami stają się coraz cieńsze, a przez powstałe w nich szczeliny może prześlizgnąć się zło.


Meluzyna była inna, śniła o oceanie. To wielka woda przywiodła ją na Jesienne Wyspy, które stały się domem dziewczynki. Kiedy była niemowlęciem na brzegu odnalazł ją i przygarnął Strażnik Burzomorza, Andrewe Noctis. Spokojny świat jedenastoletniej Meluzyny zachwiał się jednak w posadach, gdy jej opiekun utonął, trzymając straż. Teraz to ona musi pilnować brzegów wyspy i zachodnich rubieży.


Z jaką tajemną siłą czyhającą w Mrocznej Głębi przyjdzie się zmierzyć dziewczynce? Czy odkryje od dawna skrywany sekret i ocali Burzomorze?

Książka jest pięknie napisana, z cudownymi opisami krajobrazu i mieszkańców. w słowach przewija się melancholia, a postacie magiczne i ludzkie dryfują i znikają z tej historii. Tajemnica koncentruje się na próbie odkrycia tego, czego szuka się w morzu.


Magiczna, groźna i pełna humoru fascynująca opowieść przygodowa, która celebruje przyjaźń i pokazuje, że rodzina to ludzie, dzięki którym czujesz się kochany. Bardzo podobała mi się ta książka. A okładka… jest po prostu obłędna i oszałamiająca. 


Kocham wodne, nadmorskie opowieści i takie, które odkrywają życie w oceanie. Na pewno sięgnę po inne książki tego autora. Naprawdę kawał dobrej lektury. Mogę polecić też dla nastolatków :) 

.

.

.

Co sądzicie ? :)

.

.

.

#meluzyna #meluzynanoctisimrocznagłębia 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)