2.9.22

Mike Barfield, Przyroda jest wszędzie! Śledztwo w sprawie organizmów wokół ciebie (i w tobie)

Mike Barfield, Przyroda jest wszędzie! Śledztwo w sprawie organizmów wokół ciebie (i w tobie)

Nasza Księgarnia 


Dołącz do Sherlocka Holma w jego fascynujących poszukiwaniach szeregu niesamowitych organizmów obecnych na naszej planecie. Ta książka jest idealnym dodatkiem jako cenne źródło nauczania o roślinach, zwierzętach, w tym o ludziach, żywych organizmach i ich siedliskach, a także o ewolucji i dziedziczeniu. Znajdziemy tutaj wiele szczegółów i interesujących fragmentów o różnorodności życia.


Książka rozpoczyna się od nakreślenia siedmiu oznak życia i tego, jak idealne warunki pomogły uformować pierwszą komórkę ponad 4 miliardy lat temu.

Wyjaśnia, jak ta komórka ewoluowała i rozwijała się. Następnie opisuje, w jaki sposób ludzkie ciało składa się z 37 miliardów komórek, przedstawia różne klasyfikacje życia od archeonów do animalii i przedstawia zarys ewolucji do wyginięcia. W całej książce znajdują się historie życia w stylu powieści graficznych, które pomagają wyjaśnić nasze pochodzenie i filozofię życia.


Ilustracje są bardzo charakterystyczne i przedstawiają postacie w uroczy, ale przyciągający wzrok, uproszczony sposób. Doskonale uzupełniają i wzbogacają tekst, pomagając gorliwym młodym umysłom przyswoić mnóstwo wnikliwych informacji. 


Ta książka w zabawny i motywujący sposób podkreśla niesamowitą różnorodność życia na naszej planecie. Byłby to idealny prezent dla dziecka zainteresowanego biologią :) 


.

.

Jak Wam się podoba ta publikacja ? :)

.

.

.

.

.

#przyroda 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)