18.9.22

Simon Philip, Naprawdę chcę krzyczeć

Simon Philip, Naprawdę chcę krzyczeć 

Wyd. Dwukropek 


„Naprawdę chcę krzyczeć!” to absolutnie genialna lektura do czytania na głos, zgłębiająca emocje i to uczucie, które wielu z nas odczuwa, chęć krzyku…


„Ciężko to zrozumieć, lecz czasem die zdarza, 

że w środku mej głowy coś zaczyna kipieć. 

Bo tyle jest rzeczy, które mnie wkurzają, 

że nic nie poradzę - naprawdę chcę krzyczeć!”


Książka ta potwierdza, że gniew jest uczuciem, którego wszyscy doświadczamy. Dzielenie się realistycznymi przykładami spowoduje, że wielu czytelników przytaknie i może zachęcić do dyskusji na temat osobistych doświadczeń.


Choć głównym tematem jest odkrywanie emocji, odrobina humoru, zarówno w tekście, jak i ilustracjach, nie pozostanie niezauważony. Bardzo ważne jest omawianie swoich uczuć z innymi i jest kilka uroczych, delikatnych ilustracji, które podkreślają tę chwilę.

Ta książka idealnie sprawdziłaby się do omówienia w klasie i wiem, że wielu uczniów by na tym skorzystało. Praktyczne i pomocne wskazówki, którymi dzielicie autor, można dalej rozwijać, bo uczucia mają znaczenie.


Idealna publikacja, aby wprowadzić trochę zarządzania uczuciami małym dzieciom. Pomagając nazwać ich emocje i dać im narzędzia do radzenia sobie z nimi w zabawnej historii. Polecam! :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)