11.9.22

Kristin Hannah, Pomiędzy siostrami
Kristin Hannah, Pomiędzy siostrami
Wyd. Świat Książki 
Okładka miękka 


„Pomiędzy siostrami” to lektura dla wszystkich, którzy mają skomplikowane relacje ze swoimi siostrami. Bada wszystkie rażące i subtelne sposoby jakimi można  nawzajem się ranić lub szkodzić, a także odwrotnie, jak mogą się nawzajem pielęgnować i karmić. Siostry mogą być albo wredne, albo wspierające, ale kiedy dojdzie do problemu rodzeństwo może cię uratować. Albo zrani cię na zawsze. Czasem trzeba przebrnąć przez ból, gorycz, nieporozumienia i niepowodzenia, by zbliżyć się, stać się silniejszym i zawiązać nierozerwalne więzi.

Kristin Hannah maluje w tej powieści dwie bardzo różne siostry. Najstarsza, czterdziestodwuletnia Meghan, jest typowym, stereotypowym, pracowitym, zdeterminowanym i skupionym na rozwodach prawnikiem, który zarabia niezłe pieniądze, ale prowadzi puste życie, które wypełnia jednorazowymi przygodami. Młodsza siostra, Clara, mieszka w małym miasteczku Hayden ze swoim ojcem, Samem, i pracuje przy domkach i ziemi, których są właścicielami. Wszystko, co robi, to praca, ale czuje się kochana.

Krążą wokół siebie na palcach, odkrywając, że nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego – w rzeczywistości prawie się nie lubią. To, co ich łączy, to wspólne dzieciństwo. Czy wystarczy je połączyć? Czy ten związek można uratować?

sposób, w jaki Hannah czerpie z problemów z przeszłości, rozgoryczenia, żalu, porażki, winy, nieporozumień, odkupienia i bezwarunkowej miłości, poruszył mnie. To emocjonalna droga do końca, ale czułe postanowienie tej sentymentalnej powieści było satysfakcjonujące.

Pomiędzy siostrami to kolejna fascynująca historia jednej z moich ulubionych autorek ;)

#kristinhannah #pomiędzysiostrami


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)