24.9.22

Sherri Duskey Rinker, Na placu budowy dzień robót drogowych

Sherri Duskey Rinker, Na placu budowy dzień robót drogowych 

Wyd. Nasza Księgarnia 


„Na palcu budowy dzień robót drogowych” to urocza książka z obrazkami o tym, jak budowana jest nowa droga. Wykonanie nowej autostardy wymaga dużej załogi, ale te pojazdy sprostają zadaniu. Ciężko pracując, każdy pojazd ma swoje zadanie do wykonania, aby droga została ukończona prawidłowo. Książka prowadzi nas przez każdy pojazd i jego rolę w budowaniu drogi.


Jako część serii jest to książka, która spodoba się fanom, chociaż z pewnością można ją czytać samodzielnie. Niektóre rzeczy związane z tą serią zostały przeniesione do tej książki, w tym rymowany tekst, który wręcz płynie, urocze i szczegółowe pojazdy budowlane na każdej stronie, skupienie się na pracach wykonywanych przez szeroką gamę pojazdów do stworzenia czegoś razem i zakończenie, w którym kończą pracę i idą spać. 

Dzięki tej książce dzieci mogą naprawdę zorientować się w zakresie pracy, jaką wykonuje się przy tworzeniu rzeczy, które widzą na co dzień, a także o sile pracy zespołowej, w której każdy pojazd odgrywa rolę w tworzeniu czegoś wspaniałego. Szczegółowe ilustracje dają dzieciom wiele do odkrycia na każdej stronie, dzięki czemu mogą cieszyć się samodzielnym przeglądaniem, a także czytaniem z rodzicem.


Na końcu znajduje się również interesująca uwaga na temat budowy dróg, ponieważ budowniczowie starają się być bardziej uważni na zwierzęta i ich wzorce migracji podczas budowy takich autostrad. Notatka daje dzieciom zwierzątko do wyszukania na stronach (kojot).


Kolejna rewelacyjna historia ze świetnej serii, bardzo przyjemna lektura z obrazkami, która zabiera czytelników w rymowaną podróż. 


.

.

.

My mamy wszystkie tomy ;) a Wy znacie ? :)

.

.

.

.

#placbudowy #budowlaniec 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)