13.9.22

Helen Mortimer-Elementarz ważnych słów. Szacunek // Nasz świat // Życzliwość // Dajemy z siebie wszystkoHelen Mortimer-Elementarz ważnych słów. Szacunek // Nasz świat // Życzliwość // Dajemy z siebie wszystko 

Wydawnictwo Słowne Młode

Okładka twarda 


Co to właściwie znaczy być miłym, odważnym, spokojnym lub szczęśliwym dla malucha? Niektóre słowa wymagają wyjaśnienia dziecku, aby pomóc zrozumieć otaczający go świat.


Przedstawiam „Elementarz ważnych słów”, serię książeczek, które pomogą opowiedzieć o wzlotach i upadkach pierwszych doświadczeń i nowych emocjach. Każda książka, stworzona przez ekspertów językowych z Oxford University Press, zawiera starannie dobrane słowa przewodnie, które wspierają naukę wczesnoszkolną i wyposażają dzieci w umiejętności językowe potrzebne do rozwoju.


Z tomu „Życzliwość” dziecko dowie się, jak wyrażać swoje uczucia. „Spokój” skupia się na  sile i wielkim potencjale drzemiącym w spokoju! Książka „Szacunek” skupia się na sposobie okazywania szacunku - nauczy słów, które warto znać by wyrazić uznanie dla siebie i innych ludzi. Z „Naszego świata” dziecko dowie się, co to znaczy dbać o planetę i dlaczego nawet drobne gesty mają sens i znaczenie.Na końcu każdego tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.


Interesujące i urocze ilustracje, zabawne postacie i rytm sprawiają, że idealnie nadają się do dzielenia się z małymi dziećmi w wieku od 3 lat, a każda książka zawiera wskazówki i pomysły, które pomogą mówić o uczuciach w łagodny, wspierający sposób :)

.

.

.

Co myślicie ? :)

.

.

.

#szacunek #życzliwość #trzylatek #czterolatek 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)