13.9.22

Barry Falls, Świat należy do Ciebie

Barry Falls, Świat należy do Ciebie

Wyd. Słowne Młode 


Piękna, poruszająca i zabawna książka celebrująca życie. Idealna do czytania na głos - pomoże dziecku docenić cudowne rzeczy, które istnieją na świecie i wspaniałe rzeczy, które może zrobić. Pozwala również zrozumieć, że nie wszystko w życiu potoczy się zawsze po jego myśli. Jednak cokolwiek by się nie działo, zawsze będzie kochane przez najbliższych.

Ilustracje Barry'ego Fallsa urzekają swoją szczegółowością, a czytanie rymowanego tekstu to czysta przyjemność. To wspaniałe, zabawne i prowokujące do myślenia rozważania o tym, dokąd zmierza życie i kim możesz zostać.

.
Ta książka to ciepła i inspirująca historia, która zachęca, by nigdy się nie poddawać. Pokazuje, że możesz zrobić wszystko; jeśli nie możesz czegoś zrobić za pierwszym razem, spróbuj ponownie! Podobały nam się kolory, jasne, żywe ilustracje i rymowane wiersze. Szare kolory sprawiły, że niektórzy z nas poczuli smutek, jednak ostatnia sekcja nauczyła nas, że zawsze będziemy kochani.


W tej historii są dwaj główni bohaterowie, którzy są szczerzy i kochający. Dorosła postać jest opiekuńcza w stosunku do dziecka. Dziecko jest cudowne i ciekawe. Obaj bohaterowie są odważni i my też dzięki temu czujemy się odważni!


Podczas czytania lektury czytelnik doświadczy wiele różnych emocji - spokój, nadzieję, ale i zaskoczenie. Dzięki tej lekturze, każdy zrozumie, że może być kimkolwiek chce. 


Przesłanie jest cudownie uspokajające i pełne nadziei, świętując potencjał każdego dziecka. Podoba mi się włączanie trudnych czasów, zachęcanie dzieci, że mogą też przezwyciężyć trudności.


To absolutnie wspaniała książka. Uwielbiam ilustracje, które wyrywają się z każdej strony i są pełne kolorów i detali (na każdej stronie jest też mała biedronka). Zarówno Mat, jak i Szym z przyjemnością przeanalizowali ze mną wszystkie szczegóły na zdjęciach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)