22.9.22

Tomasz Samojlik, Żubr Pompik. Odkrycia - Z górki i pod górkę // Sekrety drzewa


Tomasz Samojlik, Żubr Pompik. Odkrycia - Z górki i pod górkę // Sekrety drzewa 

Media Rodzina 


„Żubr Pompik. Odkrycia" to seria książeczek autorstwa Tomasza Samojlika, w których sympatyczna żubrza rodzina będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.


Żubr Pompik i jego rodzinka (rodzice Porada i Pomruk oraz siostra Polinka) to urocze stado, które wcale nie należy do domatorów. Wręcz przeciwnie! Żubry żyją nie tylko w nieprzebytych puszczach, lecz są to bardzo ciekawskie stworzenia z ogromną pasją poznawania świata i podróżowania.


Z górki i pod górkę 

Pompik z rodziną wspinają się na wzgórze, aby odkryć, co znajduje się na szczycie. Z góry przecież lepiej widać, jak ciekawie potrafi być ukształtowany teren – tu jest wypukły, a tu wklęsły, tu płaski, a tu strzelisty… Spotkany po drodze kruk pomaga żubrom nazwać te wszystkie fascynujące kształty.


Sekrety drzewa 

Pewnego dnia Pompik postanawia odkryć tajemnice, które skrywają drzewa. Długo i cierpliwie obserwuje jedno z nich. Polinka jest przekonana, że to bardzo nudne zadanie, bo w drzewach nie ma nic ciekawego. Jednak jeż, wiewiórka i sowa udowodnią, że jest zupełnie odwrotnie.


Jestem zachwycona serią „Odkrycia” Tomasza Samojlika. Barwne, żywe ilustracje autora mają w  sobie mnóstwo uroku. Uśmiechnięte pyszczki żubrów powodują, że czytelnik nie chce w ogóle odkładać tych książeczek. Postaci są niesamowicie sympatyczne.


Dlaczego polecam te książki – po pierwsze walor edukacyjny jest ogromny - czytelnik dowie się jak zbudowane jest drzewo oraz zapozna się z otaczającymi nas formami ukształtowania terenu. Po drugie humor sytuacyjny i słowny jest nieziemski . Po trzecie na końcu książeczki znajduje się podsumowanie. 


Koniecznie zapoznajcie się z serią o Żubrze Pompiku. To doskonała książeczka dla całej rodziny, przy której można świetnie spędzić wspólnie czas i przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawostek ;)

.

.

.

.

Znacie tego uroczego Żubra ? :)

.

.

.

.

#żubrpompik 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)