8.9.22

Tom Percival, Wielkie marzenie małego krecikaTom Percival, Wielkie marzenie małego krecika

Wyd. Jedność

Okaldka twarda 


Mały Krecik chciałby mieć szczególny talent, jak wszystkie inne zwierzęta, które potrafią latać, pływać, skakać i wspinać się. Czerpiąc z mądrych słów Sowy Mały Krecik zastanawia się i zdaje sobie sprawę, że ma szczególny talent jakim jest … KOPANIE! 


Więc zabiera się za wykopanie największej dziury w historii. Ale kopanie nie jest proste, a zwierzęta, które Mały Krecik spotyka podczas swojej wyprawy, nie są zachwycone jego widokiem. Wszystkie zwierzęta wydają się mieć specjalne umiejętności, które są przydatne i pomocne, ale kopanie tylko wpędza Małego Krecika w kłopoty. Czy uda mu die  wygrzebać się z kłopotów i udowodnić, że ma szczególny talent…

Tom Percival pisze najwspanialsze książki dla dzieci i jest to kolejna, która stanie się ulubieńcem zarówno młodych czytelników, jak i rodziców. Opowiedziana w najprzyjemniejszej prozie rymowanej, czytelnicy dołączają do Małego Krecika w podróży odkrywania siebie i swojego wyjątkowego talentu. 


Na granicy łez uczy czytelników, jak ważna jest wytrwałość i nie rezygnowanie ze swoich marzeń. Pomimo kilku potknięć 

 po drodze, zachwycające postanowienie sprawia, że ​​Mały Krecik z powodzeniem kopie najwspanialszą dziurę, która wywołuje łańcuch wydarzeń i połączy wszystkie zwierzęta.


Grafika Christine Pym jest absolutnie piękna, a każda strona jest wypełniona ciepłem i urokiem. Zwierzęta są urocze, słodkie, a ich mimika jest cudna. Muszę też wspomnieć o podziemnych norach z ich charakterystycznymi zwierzęcymi kształtami, które absolutnie uwielbiam.


Cudowna lektura, która idealnie sprawdzi się  przed snem z zabawnymi postaciami i delikatnymi rymowankami. Polecam już dla trzylatków ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)