7.9.22

William Joyce, Zaginiony OllieWilliam Joyce, Zaginiony Ollie

Wyd. Poradnia K


Książkę zamówiłam w TaniaKsiazka.pl 


Uwielbiam książki  Williama Joyce'a. Człowiek stojący za Toy Story czy „Strażnikami dzieciństwa”  to twórczy geniusz -buduje światy, które uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Z absurdalną radością stwierdzam, że  „Zaginiony Ollie” nie jest wyjątkiem. 


Jestem pewna, że każdy z nas pamięta ulubioną zabawkę. Zabawka, która spała na naszej poduszce, która słuchała naszych lęków i dzieliła się naszymi marzeniami. Zabawka, która poczuła nasze łzy i którą przytulaliśmy najmocniej na świecie. Ollie jest ulubieńcem Billy'ego. A Billy kocha go każdą cząstką swojej istoty. 


Ale nie wszystkie zabawki są dobre. Zozo był kiedyś wesołą zabawką klauna, królem stoiska w wesołym miasteczku. Dzieci próbowały go uderzyć miękką piłką, a jeśli im się to udało, musiały wybrać zabawkę do domu. Ale w wesołym miasteczku nastały ciężkie czasy, zmienił się właściciel stoiska, miękkie piłki stały się twarde, a Zozo został poobijany. W końcu pewnego dnia tańcząca lalka Nina — ukochana przez samego Zozo — została wygrana przez małą dziewczynkę i odebrana mu. Jego ulubienica odeszła… 


Od tego czasu misją Zozo jest kradzież wszystkich ulubionych zabawek wszystkich dzieci, aby mogły poczuć ból i stratę, które onczuł. Jego poplecznicy zakradają się, znajdują ulubione i zabierają do legowiska Zozo w starym parku rozrywki.


pewnego dnia, również Ollie zostaje porwany. Ulubieńcem Billy'ego jest teraz więzień Zozo. A Ollie jest w większym niebezpieczeństwie niż jakikolwiek inny ulubieniec, bo w nim jest dzwonek, który kiedyś był sercem Niny. 


To po prostu wspaniała opowieść o przyjaźni, odwadze, stracie, wspomnieniach i przebaczeniu. Billy i Ollie są najprawdziwszymi przyjaciółmi — są dla siebie bez względu na wszystko. Ale wszystkie wiadomości są drugorzędne w stosunku do błyskotliwości pisarstwa Williama Joyce'a.


Młodsze dzieci będą potrzebowały osoby dorosłej, aby przeczytać ją z nimi, nieco starsze dzieci pożrą ją samodzielnie. Przepiękne wydanie na wysokiej jakości papierze i ze wspaniałymi ilustracjami. Ta książka będzie również idealnym prezentem.


Koniecznie zajrzyjcie do zakładki nowości w TaniaKsiazka.pl 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)