26.9.22

Joseph Kuefler, Władcy podwórka


Joseph Kuefler, Władcy podwórka 

Wyd. Frajda 

Okładka twarda 


Książkę zamówiłam w księgarni TaniaKsiazka.pl 


Kiedy Janek rości sobie prawo do miejscowego placu zabaw, ogłaszając się królem, wszystkie pozostałe dzieci przysięgają mu lojalność. Z wyjątkiem  Leny, która koniec końców także ogłasza się królową. 


Tak zaczyna się królewska wojna, gdy dwójka dzieci walczy o dominację nad placem zabaw i wszystkimi rówieśnikami. W końcu zostają sami, ponieważ „obywatele” ich opuszczają. Jak zakończy się ta historia ? 

Zabawna książka z obrazkami na temat polityki na placach zabaw wśród małych dzieci. Ogólnie rzecz biorąc, uważam tę historię za totalnie zabawną i podejrzewam, że małe dzieci bez wątpienia również będą. Podobały mi się ilustracje, które całkiem dobrze oddają humor tej historii, zwłaszcza w przedstawianiu rosnącego niezadowolenia innych dzieci. 


Idealnie sprawdzi się w szkole. Dla młodszych uczniów wykorzystałabym tę historię, aby porozmawiać o zasadach. Dlaczego mamy zasady? Niektóre dotyczą bezpieczeństwa, a inne struktury. Po przeczytaniu historii mogliśmy porozmawiać o zasadach na placu zabaw i dlaczego są one ważne. Rozmawialibyśmy również o tym, kto jest odpowiedzialny za tworzenie zasad i ich przestrzeganie.


Naprawdę totalnie wciągająca opowieść. Polecam każdemu, kto szuka zabawnych opowieści o placu zabaw i rządzeniu. 


Koniecznie zajrzyjcie do zakładki nowości w TaniaKsiazka.pl 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)