14.9.22

Matteo Farinella, AMD. Chcę widzieć więcej. Wycieczka po mózgu // Co robimy, gdy śpimy
Matteo Farinella, AMD. Chcę widzieć więcej. Wycieczka po mózgu // Co robimy, gdy śpimy

HarperKids Polska


Seria „Chcę wiedzieć więcej” jest przeznaczona dla ciekawych świata dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wiedza podana jest zawsze w ciekawy i atrakcyjny sposób


Książka "WYCIECZKA PO MÓZGU" zaprasza do wyjątkowej podróży, podczas której młodzi czytelnicy dowiedzą się:

  • Jak wygląda nasz mózg?
  • Czym jest pamięć?
  • Jak działają zmysły?

Wędrując z młodym neuronem po różnych rejonach mózgu, dowiesz się, jaką funkcję pełni i jak działa nasz najważniejszy organ. Poznasz różne neurony odpowiedzialne za ruch, emocje, myślenie; zobaczysz, jak przekazują informacje. Do której grupy dołączy nasz bohater, gdy dorośnie?

Dalsze losy małego bohatera poznasz w książce „Co robimy, gdy śpimy”.


CO ROBIMY, GDY ŚPIMY ? 

Wyrusz w pełną przygód podróż po uśpionym mózgu i dowiedz się, dlaczego co noc się wyłącza. Będziesz towarzyszyć młodemu neuronowi, który w korze czołowej pracuje nad skomplikowaną rzeźbą i nie ma ochoty spać. Rusza więc po różnych rejonach śpiącego mózgu. Podczas tej pouczającej wycieczki dowie się, czym są sny; gdzie są zapisywane wspomnienia i zrozumie, dlaczego trzeba się wysypiać.Grafika jest urzekająca, ponieważ jest kolorowa i bogata w obrazy, pobudzając ciekawość. Komiks dla dzieci nie powinien sugerować, że jest to uproszczona bajka. W rzeczywistości strony są pełne informacji i szczegółów. 


Polecam również dorosłym, którzy zapominają o temacie, do wspólnego czytania z dziećmi, wnukami lub uczniami. W trakcie czytania dzieci i dorośli zwalniają tempo, aby przełączyć się z jednej perspektywy na drugą; muszą zastanowić się nad bogactwem słów i obrazów oferowanych przez wielkoformatową stronę.

Podsumowując seria ta jest doskonała do nauki i jak najbardziej polecam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)