9.9.22

Ana Serna, Kraina emocji - Pożegnaj złość // Pożegnaj lęk // Pożegnaj zazdrość // Pożegnaj smutek

Ana Serna, Kraina emocji - Pożegnaj złość // Pożegnaj lęk // Pożegnaj zazdrość // Pożegnaj smutek

JupiJo 


Każda z tych czterech kartonowych książeczek odnosi się do codziennych sytuacji, które mogą spotkać najmłodszych. 


Pożegnaj złość  

Stefan, sowa zamieszkująca las w pobliżu przedszkola, właśnie zamierzał się zdrzemnąć, gdy nagle... bęc! Dostał piłką w głowę. I wpadł w furię! Nie dlatego, że jest zły, ale dlatego, że nie potrafi opanować złości. Na szczęście inne zwierzęta pomogą mu wyciszyć gniew.


Pożegnaj lęk

Wandzia i jej przyjaciele poszli na grzyby i zgubili się w lesie. Biedna wiewióreczka umiera ze strachu, ale boi się do tego przyznać, żeby się z niej nie śmiali. Kiedy jednak okazuje się, że wszyscy trochę się boją, Wandzia przełamuje się i opowiada o swoich emocjach.

Pożegnaj zazdrość 

Jeż Jurek ma braciszka, ale wcale nie jest z tego powodu szczęśliwy. Dzidziuś pochłania uwagę rodziców. A co z Jurkiem? Może liczyć na przyjaciół, którzy pomogą mu uporać się z zazdrością.


Pożegnaj smutek 

Żanetka to wesoła żabka, ale dzisiaj wszystko idzie nie tak... Jej najlepsza przyjaciółka przeprowadza się i nie będą mogły już się widywać. Żanetka jest bardzo zmartwiona i zupełnie nic jej nie cieszy. Wkrótce jednak odkryje, że choć nie wszystko się układa tak, jak by tego chciała, potrafi odnaleźć radość.


Ilustracje absolutnie nas oczarowały, przekazują wszystkie emocje, jakie bohaterowie odczuwają w różnych sytuacjach stanowiąc doskonale uzupełnienie tekstu.


Bez wątpienia to seria przepięknych książeczek, których nie mogło zabraknąć w naszej biblioteczce, bo nie tylko bardzo spodobało się nam czytanie przygód zwierzęcych bohaterów, ale jednocześnie dowiedzieliśmy się jak radzić sobie w różnych sytuacjach i stawić czoła pewnym wydarzeniom. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)