28.9.22

Grazyna Bąkiewicz, Ale historia… Jak zdobyłeś koronę Bolesławie Chrobry?


Grazyna Bąkiewicz, Ale historia… Jak zdobyłeś koronę Bolesławie Chrobry? 

Nasza Księgarnia


To już kolejna książka z serii Ale historia. Z ogromną dawką humoru przekazuje fakty i ciekawostki historyczne. Każda z nich skupia się na innym okresie w historii Polski.


Cześć, jestem Ela. Mam dwanaście lat i uwielbiam dbać o wygląd i spędzać czas z przyjaciółkami. Niestety ostatnio nie dogadujemy się tak dobrze, jak kiedyś. Hela i Mela uważają, że marzenia o księciu z bajki są bez sensu, a chłopcy z naszej klasy też są całkiem w porządku. Zupełnie się z nimi nie zgadzam i nie zamierzam rezygnować z marzeń…

Grupka nastolatków przenosi się w czasy Bolesława Chrobrego, aby sprawdzić, jak zdobył koronę. Zadanie okazuje się jednak bardzo skomplikowane… Szukając rozwiązania, uczniowie dowiedzą się przy okazji, dlaczego lepiej nie myć się zbyt często, do czego przydaje się martwy święty albo jak zaimponować cesarzowi. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.


Książka to nie tylko tekst, ale tez zawiera w środku komiksy, które zachęcą młodych czytelników, aby przenieść się w odległe czasy.  Ogólnie rzecz biorąc lektura ta jest wciągająca i na pewno zainteresuje młodzież, która nie przepada za historią. Napisana prostym językiem z dawką humoru. Serdecznie polecam! 

.

.

.

Znacie tę serię? :)

.

.

.

.

#historia #nauka #wiedza #bookphotography #booking #bookstagrammer #bookporn #booklovers #bookstore #booksofinstagram 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)