19.2.22

Sherri Duskey Rinker, Dzień rozbiórkowy na placu budowy
Sherri Duskey Rinker, Dzień rozbiórkowy na placu budowy

Nasza Księgarnia 

Okładka twarda 

Ilość stron 32 


„Dzień rozbiórkowy na placu budowy” to kolejna ekscytująca przygoda z ekipą budowlaną! Tym razem ciężarówki zbierają się, by wyburzyć stary budynek, aby w jego miejsce pojawiło się coś nowego. Każdy z pojazdów pomaga zburzyć budynek, sortować gruz, a następnie rozpocząć odbudowę na miejscu.


Co mi się podobało: z rytmicznym i rymowanym tekstem jest to naprawdę zachwycająca lektura zarówno dla czytelnika, jak i słuchacza. Tekst po prostu wysuwa się z języka tak perfekcyjnie i jest naprawdę świetnym wierszem o dniu rozbiórki pojazdów budowlanych. W typowym dla serii stylu temu fantastycznemu napisowi towarzyszą personifikowane ciężarówki budowlane i wiele wspaniałych szczegółów na ilustracjach, które naprawdę sprawiają, że wszystko ożywa. Kolorystyka i wzornictwo są strzałem w dziesiątkę, dzięki czemu łatwo zrozumieć, dlaczego ta seria jest tak popularna wśród młodych czytelników. 
Ta książka porusza również tematy związane z recyklingiem, ponownym użyciem i sprzątaniem. Załoga nie tylko rozbiera budynek, ale także sortuje materiały, aby można je było ponownie wykorzystać, a także sprzątają teren, aby można było zbudować coś nowego. Te lekcje są świetne dla młodych czytelników, którzy prawdopodobnie również muszą posprzątać swoje zabawki, zanim będą mogli bawić się czymś nowym.


Ostateczny werdykt: nowa przygoda na placu budowy to urocza książka, która wykorzystuje urocze pojazdy, szczegółowe ilustracje i rymowany tekst, aby oczarować młodych czytelników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)