9.2.22

Grzegorz Kasdepke, Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach

Grzegorz Kasdepke, Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach

Nasza Księgarnia

Okładka twarda 

Ilość stron 64


Kolejne wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o uczuciach. Tym razem przyjrzymy się książce „Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”. 


W przedszkolu jak zwykle zamieszanie. Dzieciaki świetnie się bawią, tylko pani Miłka się martwi, czy zdąży przed porodem porozmawiać z przedszkolakami o uczciwości, szacunku, odwadze, współczuciu... Rodzicom bardzo na tym zależy. Pani dyrektor także. Ubiegłoroczne zajęcia o uczuciach okazały się wielkim sukcesem. Na szczęście pani Miłka wpada na genialny pomysł – stworzenie drużyny piłkarskiej! Zawody sportowe to przecież doskonały pretekst do poznania świata wartości. Szybko jednak okazuje się, że nie będzie to takie proste – wszyscy chcą grać w ataku, nikt na obronie, a o staniu na bramce nawet nie ma co mówić…


W książce „Drużyna pani Milki…” Grzegorz Kasdepke skupia się na szacunku, odwadze, wytrwałości, uczciwości, współczuciu i sprawiedliwości. Do każdej emocji autor dopisał krótkie opowiadanie, które zrozumie każde dziecko, gdyż napisane jest przystępnym językiem. Po każdej historyjce pojawia się wyjaśnienie każdej emocji, a także rady dla dzieci oraz rodziców. Bardzo pomysłowy zabieg, który ułatwi dorosłym wyjaśnienie każdego z powyższych zagadnień. Poza tym w opowieściach przewijają się charakterni bohaterowie - całuśna Rozalka, rezolutny Bodzio czy śliczna Zosia. 


Na pewno będę powracała do tej publikacji. Wydaje się niepozorna, ale zawiera bardzo mądre i przydatne treści. Podoba mi się także duże wydanie, obrazki i czcionka, która na pewno ułatwi czytanie przedszkolakom. Mimo że poruszane kwestie należą do poważnych to przepełnione są subtelnym humorem. Serdecznie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)