3.2.22

Katie Daynes, Ważne pytania. Dokąd biegnie kupa? // Jak rozmawiają zwierzęta ? - książka z okienkami // Dorastanie. Pytania i odpowiedzi

Katie Daynes, Ważne pytania. Dokąd biegnie kupa? // Jak rozmawiają zwierzęta ? - książka z okienkami // Dorastanie. Pytania i odpowiedzi 

Wydawnictwo Olesiejuk 

Okładka twarda  


Dzisiaj chciałabym Wam pokazać trzy urocze książki z otwieranymi okienkami. 


Katie Daynes, Dokąd biegnie kupa ? 

Szalone, ale prawdziwe, życie na Ziemi nie może istnieć bez kupy! Zaczynając od ścieków ludzkich, a następnie przechodząc do odchodów zwierzęcych, ta zaskakująco urocza książka Katie Daynes, Where does poo go? z klapkami bada, co dzieje się, gdy spłukujemy, jak wyglądają toalety dla zwierząt, dlaczego zwierzęta nie muszą spłukiwać i jak ważna jest kupa - dla niezliczonych fascynujących  (a czasem obrzydliwych ) powodów. Wyjaśnia w bardzo prosty sposób wszystkie czynniki środowiskowe związane ze ściekami i utylizacją odpadów.


Dzieci pokochają tę książkę nie tylko dlatego, że zawiera słowo kupa. Książka składa się z pięknych ilustracji i interesujących informacji o tym, dokąd trafia kupa, a także o różnych jej rodzajach. Klapki zwiększają interakcję dzieci. książka, z której każdy się czegoś nauczy. Urocza, pouczająca książka, która dostarcza faktów wszystkim ciekawskim maluchom. Jestem pod wrażeniem faktów. Czytanie tej książki sprawiło mi przyjemność i sama dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy.

Jak rozmawiają zwierzęta? 

Ilość stron 


Dlaczego ptaki śpiewają? Czy zwierzęta mogą mówić zapachami? A co oznaczają ich kupy? Młodzi miłośnicy zwierząt mogą znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań w tej uroczej książeczce. Z kolorowymi ilustracjami, prostym tekstem i masywnymi klapami do podnoszenia, jest to fascynujące wprowadzenie do zwierząt dużych i małych.


Zwierzęta z pewnością są niesamowite. Nie potrafią komunikować się jak ludzie, ale to nie znaczy, że nie „rozmawiają” ze sobą. Od wydawania różnych dźwięków, przez pozostawianie zapachów, popisywanie się i wykonywanie tańców po specjalne wzory i oznaczenia na ich ciałach. Zwierzęta znalazły wiele wspaniałych i unikalnych sposobów komunikowania się ze sobą…


Ta piękna, mała książeczka z obrazkami zawiera mnóstwo zabawnych faktów i przedstawia różnym zwierzętom wyjątkowe rzeczy, które robią. Śliczne ilustracje i idealne rozmiary podnoszone klapki dla małych rączek sprawiają, że jest to świetna lektura, którą małe dzieci będą chętnie czytać w kółko. Urocza książka, która zapewni wiele radości młodym miłośnikom zwierząt.
Dorastanie. Pytania i odpowiedzi

Ilość stron 14 


Jaki jest sens pępków? Kiedy mój głos będzie głęboki? Dlaczego muszę iść do łóżka? Z tej książki czytelnik dowie się o dojrzewaniu, hormonach, miesiączce, goleniu i wielu innych rzeczach. Znajdują się tam pomocne wskazówki dotyczące radzenia sobie z dorastaniem, a także linki do stron internetowych zawierających więcej informacji.


Zdjęcia są naprawdę piękne, a klapki świetne! Pojawiają się też wzmianki dotyczące zwierząt, które były interesujące i zaskakujące. Na pewno będziemy wracać do tej książki.  Wspaniałe w tej książce jest to, że dzieci mogą ją przeczytać same i dowiedzieć się o aspektach dorastania lub o tym, jak działa ich ciało, a o co czują się niezręcznie pytając dorosłego.


Z tej samej serii książek edukacyjnych są również takie pozycje jak "Co to są emocje?" czy „Dbajmy o naszą planetę". 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)