5.2.22

Akademia Mądrego Dziecka. Wiem, co jem! - Chlebek // Banany


 

Akademia Mądrego Dziecka. Wiem, co jem! - Chlebek // Banany 

HarperKids Polska 

Okładka twarda 

ilość stron 40 


„Wiem, co jem!” to nowa edukacyjna seria dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, pełna zabawnych ilustracji i ciekawostek o jedzeniu. Z książek dzieci dowiedzą się, jak rosną podstawowe owoce, warzywa i zboża; jak są zbierane i przetwarzane; i jak trafiają do sklepów i na talerze.


Chlebek. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Wiadomo, że do chleba trzeba mąki, ale skąd się ona właściwie bierze? Jak kiedyś uprawiano zboże, a jak robi się to dziś? Co się dzieje w młynie? Czym różnią się mąki i dlaczego te ciemniejsze są zdrowsze? Jakie pieczywo je się w różnych zakątkach świata i dlaczego trzeba unikać takiego, które ma w składzie konserwanty? Chleb już nie będzie miał żadnych tajemnic przed dziećmi ;)

 


Banany. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Banany to najczęściej jedzone owoce na świecie, ale czy wiesz, że jeszcze 200 lat temu miały pestki, a wśród 1500 odmian są też warzywne?! To bardzo pożywne owoce bogate w cukry i potas, nabierają słodyczy wraz z plamkami na skórze, dojrzewają w ciemności i lepiej trawią się, gdy jemy je rozgniecione.


Te książeczki są fantastyczne. Wyjaśnienia są proste, ale nie uproszczone, styl jest schludny i bardzo dobrze wykonany, a grafika przyjemna dla oka. Format jest duży i wygodny. Z tej serii każdy dorosły także się czegoś nauczy. 


W serii znalazły się również takie tytuły jak Pomidory oraz Czekolada . 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)