18.2.22

Enid Blyton, Niebosiężne drzewo. Zaklęty las. Tom 2

Enid Blyton, Niebosiężne drzewo. Zaklęty las. Tom 2 

Wydawnictwo Znak

Okaldka twarda 

Ilość stron 224 


Oczywiście, że czekałam z niecierpliwością  na drugi tom wspaniałej serii „Zaklęty las” Enid Blyton! 


Joe zadarł ze stworem z Krainy Na Opak i wpadł w tarapaty.

Na pomoc ruszają jego siostry i kuzyn Rick, który jeszcze do niedawna nie chciał wierzyć, że Niebosiężne Drzewo i zaczarowane krainy na jego szczycie naprawdę istnieją. Do dzieci dołączają przyjaciele z Zaklętego Lasu, czyli pan Księżyc, Wróżka Puszka i Rondello. Tylko gdzie zdobędą zaklęcie, które uwolni Joego?


Jak zwykle genialnie wykreowane postaci. Uwielbiam ilustracje w książce, a także to wydanie w twardej oprawie, które idealnie nada się na prezent i przepięknie będzie sprezentować się na półce. 


Z wielką ulgą odnalazłam zachwyt i podziw tak często odczuwany we wczesnych lekturach, gdy tylko otworzyłam pierwszą stronę. Ta seria to po prostu absolutna radość! Oczywiście istnieje element przewidywalności wydarzeń i bezpieczeństwo postaci jest stale zapewniane, ale kapryśne piękno scenerii, zabawne anegdoty bohaterów, strzeliste wyczyny odwagi, fantastycznie dziwne istoty i cudowne (a czasami nie tak) odwiedzanie krain, wszystko to sprawiło, że była to całkowicie urocza lektura i ucieczka od rzeczywistości. 


Polecam każdemu dziecku, które lubi magiczne bajki, zarówno chłopcom jak i dziewczynkom, prawdopodobnie w wieku 5-10 lat, a w  moim przypadku 31!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)