21.2.22

Aurelie Chien Chow Chine - Przygody Gucia. Gucio uczy się przegrywać // Gucio mówi dziękujęAurelie Chien Chow Chine - Przygody Gucia. Gucio uczy się przegrywać // Gucio mówi dziękuję 

Wydawnictwo Debit

Okładka twarda 

Ilość stron 32 


Z Guciem przyjaźnimy się już od około 1,5 roku i mamy kilkanaście książeczek z tej serii. A w naszej biblioteczce właśnie pojawiły się dwie nowości - Gucio uczy się przegrywać oraz Gucio mówi dziękuję. 


Gucio uczy się przegrywać

Dzisiaj Gucio jest zdenerwowany. Czy to piłka można, czy to gra planszowa, ciągle przegrywa! Dowiedz się, jak Guciowi udaje się poprawić, przy odrobinie praktyki. I jak, nawet gdy przegra, zawsze coś zyska.


Gucio, nasz ulubiony jednorożec z wielobarwną grzywą, ma duży problem: w jakąkolwiek grę lub sport gra, przegrywa! A ta lawina porażek zasmuca go i irytuje do najwyższego stopnia...


Jednak najważniejsza jest dobra zabawa i postęp! Oto lekcja życia, której się tutaj nauczy! Lekcja, która przyniesie korzyści dzieciom, ponieważ obejmuje wiele aspektów naszego istnienia. Nasze życie jest polem nauki! Błędy to szanse na to, by stać się lepszym (w porównaniu z samym sobą), a nie NAJLEPSZYM (w porównaniu z innymi). Co więcej, ewoluując w ten sposób, możemy pomóc innym przekroczyć samych siebie i przynieść im owoce naszego doświadczenia. Stajemy się wtedy architektami współpracy, a nie konkurencji.Gucio mówi dziękuję 

Oswajanie emocji nie jest jedyną rzeczą, którą Gucio odkrywa dorastając. Stopniowo uczy się także żyć z innymi.!Gdy chce i coś dostaje lub gdy ktoś wyświadcza mu przysługę, Gucio czasami zapomina, że ​​istnieje magiczne słowo... Dziękuję! Podobnie jak Gucio, dzieci odkryją  znaczenie tego słowa i wszystkich pozytywnych rzeczy, które wnosi do ich życia i życia innych. 


Dzięki autorce za te nowe dzieła  przygód Gucia! Nadal inspiruje nasze dzieci (i nas dorosłych). Bardzo interesująca seria, którą kompletujemy z uporem maniaka ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)