8.2.22

Marta Galewska-Kustra, Pucio. historyjki obrazkowe

Marta Galewska-Kustra, Pucio. historyjki obrazkowe 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Wiek:2+ 


Jesteśmy fanami  Pucia. Dlatego z uporem maniaka śledzę wszystkie nowości, które ukazują się na rynku z tym sympatycznym bohaterem i jego wesołą rodzinką. I muszę nieskromnie dodać, że mamy wszystkie pomoce dostępne na rynku. 


„Pucio. Historyjki obrazkowe” składa się z 36 obrazków (grubych kartoników), z których można ułożyć 12 historyjek (każdą tworzą 3 obrazki). Kierujemy ją do dzieci, które ukończyły 2. rok życia.
Walor edukacyjny jest ogromny. W dołączonej do zestawu instrukcji znajdują się propozycje wielu ciekawych zabaw. Każda z nich ćwiczy wszystkie lub niektóre z następujących umiejętności: wspomagania rozwoju mowy na różnych poziomach (od poszerzania zasobu słownictwa po rozwój umiejętności opowiadania i prowadzenia rozmowy), rozumienia związków przyczynowo-skutkowych, rozumienia ciągu zdarzeń i ich umiejscowienia w czasie, rozumienia sytuacji społecznych, rozumienia i nazywania emocji,umiejętności rozwiązywania problemów.


Ale to także świetna zabawa dla całej rodziny. Ogromnym plusem są sznureczki umieszczone przy pudełku, dzięki któremu  dziecko może je swobodnie i bez problemu przenieść z jednego miejsca w drugie.


Ilustracje Joanny Kłos jak zwykle zachwycają, a wykonanie jest wytrzymałe i solidne. Myślę, że to bardzo dobry pomysł na prezent, który na pewno zainteresuje niejednego malucha.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)