21.2.22

Amy Timberlake, Miejsce jest oznaczone jajkiem. Skunks i Borsuk tom 2

Amy Timberlake, Miejsce jest oznaczone jajkiem. Skunks i Borsuk tom 2 
Wydawnictwo Mamania 
Okładka twarda 
Ilość stron 160

Skunks i Borsuk znów powracają. Jakże ja uwielbiam ten duet ;) 


W domu u Skunksa i Borsuka wszystko jest w porządku, w końcu przyzwyczaili się do wspólnego życia. Borsuk przeniósł się na strych, a Skunks zajmuje się gotowaniem wykwintnych posiłków w kuchni.


Kiedy jeden z poprzednich sąsiadów Skunksa - G. Jeż przybywa do miasta i oznajmia, że ​​chce ukraść ulubione strony Skunksa z recenzjami książek z The New Jak Timesa, Skunks wzywa do natychmiastowego wyjazdu na kemping, aby uciec przed tymi okropnymi wiadomościami. Borsuk ma nadzieję na znalezienie brakującego elementu do swojej skalnej ściany od A do Z; potrzebny jest agat, aby zastąpić ten, który jego wredny kuzyn ukradł kilka lat wcześniej.


Z jedną torbą dokładnie zważoną, a drugą wypełnioną aż do rozerwania, obaj udają się do ulubionego miejsca biwakowego Borsuka  Ale wkrótce pojawiają się kłopoty z przybyciem poszukiwacza skarbów i pojawieniem się maleńkiej pomarańczowej kury, która ma pewien sekret…Pięknie napisana przez Amy Timberlake i zawierająca wspaniałą grafikę Jona Klassena, w tym także wspaniałe kolorowe strony, przygody Skunka i Borsuka zawierają połączone wszystkie najlepsze fragmenty Kubusia Puchatka i O czym szumią wierzby. Dwóch niezwykłych przyjaciół, którzy poznają świat, pokonują wyzwania i poznają prawdziwą wartość przyjaźni.


Mówią, że przeciwieństwa się przyciągają i to zdecydowanie dotyczy dwóch przyjaciół, którzy tak naprawdę nie mają ze sobą nic wspólnego i których osobowości nie mogą być bardziej różne. Poważny i dokładny Borsuk, który waży każdy przedmiot przed zapakowaniem, jest idealnym przeciwieństwem kochającego życie i żywiołowego Skunksa, którego pakowanie polega na wepchnięciu do żółtego plecaka jak największej ilości ciężkich przedmiotów z kuchni.


Daleka od prostej przygoda na kempingu jest świetną zabawą, ale prawdziwą radość tkwi w dwóch niedopasowanych do siebie kolegach, którzy kłócą się jak stare małżeństwo. Dynamiczny duet, który nie może być ze sobą, ale jednocześnie nie może żyć bez siebie, Skunks żyjący swoim najlepszym życiem i obejmujący każdą chwilę, Borsuk starający się zachować coś w rodzaju poczucia porządku i spokoju pośród szaleństwa tego wszystkiego.


Wypełniona delikatnymi lekcjami życia i odkrywaniem tematów przyjaźni, zmieniających się relacji i tych rzeczy, które są nam drogie,  najnowsza książka Timberlake to kolejna cudowna opowieść, która zasługuje na to, by być ceniona, tak jak Borsuk ceni sobie skały, a Skunks swój czas w niedzielę poranek z przeglądem książek The New Jak Timesa. Polecany dla wieku 7+. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)