13.2.22

Seria Książkożercy - Skarb na dnie oceanu // Wielka wyprawa manula Magellana
Seria Książkożercy - Skarb na dnie oceanu // Wielka wyprawa manula Magellana 

Wydawnictwo Wilga

Okładka miękka

Ilość stron 32 

 

„Książkożercy” to seria książeczek przygotowanych z myślą o dzieciach, które wkraczają w świat liter, słów i zdań. To trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci dostosowany do umiejętności dziecka.


„Skarb na dnie oceanu”

Na dnie oceanu znajduje się norka małej rybki, Gufika, w której przechowuje on swój skarb. Gufika niepokoją nurkowie, pragnący zrobić mu zdjęcie, a jego dom zaśmiecają wrzucane do wody śmieci. Jak mały Gufik poradzi sobie z tym wszystkim?


Na Poziom A składają się historyjki do pierwszych prób samodzielnego czytania, proste słowa z niewielką dwuznaków. Przeważają zdania pojedyncze, których pojawia się około trzech na jednej stronie.
Gdy pewnej wiosny w poznańskim zoo przyszły na świat młode manule stepowe, było to ogromne wydarzenie, ponieważ te dzikie koty rzadko rodzą się w niewoli. Po kilku miesiącach stało się jednak coś jeszcze bardziej nieoczekiwanego – jeden z manuli zniknął z wybiegu. W poszukiwania ulubieńca zaangażowali się wszyscy poznaniacy, jednak manul wcale nie zamierzał rezygnować z wolności. 


Poziom B przeznaczony jest dla dzieci, które znają już podstawowe głoski i nie mają problemu z czytaniem prostych zdań, uczą się poprawnego czytania wyrazów z dwuznakami i znakami diakrytycznymi a także czytać i rozumieć zdania złożone, radzą sobie z czytaniem dłuższego tekstu i prostych słów. Książki na poziomie B zawierają słowniczek trudnych wyrazów, wprowadzają ograniczoną liczbę wieloznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, zdania pojedyncze i złożone oraz od dwóch do pięciu zdań na jednej stronie.


Seria Książkożercy powstaje przy konsultacji merytorycznej językoznawcy i metodyka z Uniwersytetu Warszawskiego. W każdej książce znajdują się naklejki, które uatrakcyjnią zabawę z książką.

 

Na rynku wydawniczym pojawia się mnóstwo książeczek do nauki czytania. Jednak seria Książkożercy zasługuje na uznanie nie tylko ze względu na wartość merytoryczną, ale także ze względu na kolorowe ilustracje, sympatyczne postaci,  ciekawe historie, a także przystępną cenę. Na końcu każdej książeczki czekają na dzieci pytania sprawdzające oraz kolorowe naklejki. Serdecznie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)