17.2.22

Eric-Emmanuel Schmitt, O kotku, który bał się wszystkiegoEric-Emmanuel Schmitt, O kotku, który bał się wszystkiego 

Media Rodzina

Okładka twarda 

Ilość stron 32 


Mam wiele ukochanych publikacji, ale ta książka to czysty cud, który jest zarówno uroczą opowieścią dla dzieci i jednocześnie  morałem, który skłania do myślenia i buduje pewność siebie.


To pierwsza książka z serii „Sowie opowieści”, Przewodnikiem jest sowa Minerwa, symbol mądrości, zachęca ona młodych odbiorców do stawiania ważnych pytań i samodzielnego myślenia. Sowę Minerwa, która jest totemem i czerwoną nicią każdej opowieści. Wnosi mądrość i wsparcie do postaci opowieści.


Oto Fortunio, bardzo nieszczęśliwy kociak. W przeciwieństwie do swojego brata nie ma odwagi skoczyć z dachu ani wspiąć się na słupy... Boi się wszystkiego! Ale pewnego pięknego dnia jego siostra zostaje zaatakowana przez orła. A Fortunio znajdzie odwagę, by jej pomóc.
Minerwa, najmądrzejsza ze zwierząt w lesie, będzie mu towarzyszyć i pomoże osiągnąć pewne rzeczy. Skakanie w pustkę bez motywu, jak robi to jego brat, to po prostu niezbyt mądre… A pokazywanie swojej siły innym to tylko próżność, a nie odwaga! Ale działanie w niebezpieczeństwie oznacza okazanie odwagi. Fortunio myślał, że nie ma żadnego i ostatecznie ma o wiele więcej niż jego brat.


Książka kończy się stroną, która wyjaśnia, czym jest odwaga, przyjmując definicję greckiego filozofa Arystotelesa i chińskiego mędrca Konfucjusza.


Piękna 32-stronicowa książka z cudownymi ilustracjami i przede wszystkim bardzo dobrze napisaną historią. Ta książka początkowo wydawała mi się zbyt długa dla mojego trzylatka, a w końcu jest tak dobrze napisana, że ​​wysłuchał do końca, a nawet poprosił o ponowne przeczytanie! Ta książka pomaga zrozumieć, czym jest odwaga, przezwyciężyć lęki i zdobyć pewność siebie. Czekam na kolejne tomy :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)