15.2.22

Seria Młodzi przyrodnicy - Pod ziemią // Domy zwierząt // Jak nie dać się zjeść ?Seria Młodzi przyrodnicy - Pod ziemią // Domy zwierząt // Jak nie dać się zjeść ? 

Wydawnictwo Wilga 

Okładka miękka 

Ilość stron 


Młodzi Przyrodnicy to bestsellerowa seria przyrodnicza dla najmłodszych, która przybliża małym miłośnikom natury świat przyrody, przedstawiając fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Książki poruszają różnorodne tematy przyrodnicze, opisują ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią czy pod wodą.

 

W tomiku „Pod ziemią” mali czytelnicy z kretem Łapkiem przemierzą podziemne korytarze, nory i gniazda. Dzięki pięknym, realistycznym ilustracjom zobaczą to, co na co dzień jest ukryte przed oczami obserwatorów: gniazdo trzmieli, norę borsuka i lisa, spiżarnię wiewiórki, norkę nornicy, podziemną królikarnię, gniazdo os i… zimorodka oraz wiele, wiele innych fascynujących podziemnych schronień. Dowiedzą się też, jakie niebezpieczeństwa czekają na kreta, który wychyli się na powierzchnię.


W książeczce „Jak nie dać się zjeść!” czytelnicy poznają najróżniejsze strategie, które wykorzystują zwierzęta, żeby obronić się przed wrogiem: ostre kolce jeża i skorupa żółwia, ubarwienie maskujące, które pomaga wtopić się w otoczenie albo jaskrawe, które ostrzega przed toksynami w skórze; udawanie rannego i odciąganie drapieżnika od gniazda, tryskanie w niego cuchnącą cieczą, ostre kolce lub szczypce i wiele innych.

„Domy zwierząt” opowiada o różnych ciekawych domach i schronieniach jakie budują takie zwierzęta, jak: badylarka, kret, borsuk, bóbr, niedźwiedź brunatny, jeż, wiewiórka, a także liczne ptaki i owady. Dzięki pięknym, realistycznym ilustracjom zajrzą do gniazd zlokalizowanych na ziemi, w zaroślach i wysoko w koronach drzew. Czytelnicy dowiedzą się też, jak wyglądają w środku domy os, pszczół i mrówek.


Jestem zaintrygowana tą serią. Nie tylko zwiera piękne ilustracje, mnóstwo ciekawych informacji, ale także dużą czcionkę, która będzie idealna do nauki czytania. Rewelacyjna seria, którą będę mieć na uwadze. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)