22.2.21

Marta Galewska-Kustra, Pucio w mieście

Marta Galewska-Kustra, Pucio w mieście

Wydawnictwo Nasza Księgarnia 

Okładka twarda 


Z Puciem znamy się już od dawna i na każdą nową pozycję czekamy z  utęsknieniem. Pucio jest niezwykle pozytywnym i sympatycznym bohaterem, zresztą tak samo jak jego rodzina, którą traktuję jak starych dobrych znajomych. Pucio towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat i pomaga stawiać pierwsze kroki w nauce mowy. U nas w ruchu codziennie są poprzednie tomy, puzzle, a także maskotka. 


Najnowsza część „Pucio w mieście” skupia się na ukazaniu dobrodziejstw właśnie miasta - targ, plac budowy, supermarket, dworzec kolejowy. Ciocia Iga zaprasza wszystkich na wystawę do galerii. Z tej okazji pojawiają się wujek Marek, ciocia Halinka, Maja i dziadkowie. W ten sposób poznajemy całą rodzinę Pucia, a nawet sąsiada Mateusza. 


W książce wiele się dzieje i tekstu znajduje się sporo. Idealnie do wspólnego czytania. I o dziwo mój Mateusz wytrzymuje tę ilość. Bardzo go ciekawi, szczególnie ta rozkładówka o placu budowy ;) 


Na samym dole z lewej strony pojawia się część dla młodszych dzieci  z pytaniami takimi jak Kto?/ Co?/ Gdzie?/ Jak? itd. Natomiast z prawej strony dla starszych dzieci, które umieją mówić, opowiadać i tworzyć ciąg przyczynowo-skutkowy. Czyli 3 obrazki, z których dziecko sprobuje stworzyć historię. 


Przy tej pozycji dzieci doskonale spędzą czas. Po pierwsze, będą utożsamiać się z bohaterem, który w końcu wybiera się do dużego miasta i korzysta z jego dobrodziejstw. Pucio uczy radzić sobie i oswajać się z nową sytuacją.  Po drugie, czytelnik będzie doskonalił umiejętność opowiadania. Po trzecie, wydanie jest bardzo przyjazne z pięknymi ilustracjami w twardej, dużej kartonowej oprawie. Seria o Puciu doskonale łączy zabawę i naukę.


I co mogę zdradzić, zakończenie tej książki pozostaje otwarte, więc na pewno pojawi się kolejna część przygód naszego ulubionego bohatera;) 


Serdecznie polecam!


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)