4.2.21

Julio Blasco, Daniel Nassar, zwierzęta architekci


 


Julio Blasco, Daniel Nassar, zwierzęta architekci

Esteri

Okładka twarda 

Liczba stron 32

 

Zwierzęta architekci to krótko mówiąc książka o zwierzętach, które budują swoje domy. została napisana i zilustrowana przez Daniela Nassara i Julio Antonio Blasco. Każda rozkładówka jest pełna inspiracji, a także informacji o danym zwierzęciu i jego domu.

 

Struktury zbudowane przez zwierzęta często mają skomplikowane cechy, takie jak komory specjalnego przeznaczenia zbudowane przez pszczoły i wentylacja w kopcu termitów. Zwierzęta mogą używać bardzo prostych materiałów i technik do budowy swoich domów, ale czasami konstrukcje mogą być złożone i wyrafinowane. Ale wszystko, co buduje zwierzę, jest zrównoważone i nic się nie marnuje.

 

W książce poznamy także wiele technik budowlanych oraz zastosowane materiały, od prostych po takie, które wciąż nie mają odpowiednika w naszych wynalazkach. Jednak bez względu na to, jak skomplikowana okazuje się konstrukcja, zawsze wspólną cechą są – posiadający zadziwiające zdolności i zmysł praktyczny oraz pełni oddania – zwierzęcy architekci.

 

Pochłonęłam te książkę. Bardzo interesująca, z mnóstwem ciekawych informacji, z przepięknymi ilustracjami. Nie tylko wzbudzi ciekawość  dziecka, ale także dorosłego. Nie miałam pojęcia, że zwierzęta to tacy wspaniali konstruktorzy. Serdecznie polecam! 

 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 

 

Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)