3.2.21

Julio Antonii Blasco, Quim Tomas, Zwierzęta podróżnicy
Julio Antonii Blasco, Quim Tomas, Zwierzęta podróżnicy 

Wydawnictwo Esteri 

Okładka twarda 

Liczba stron 32

 

Rybitwy popielate przemierzające dystans od bieguna do bieguna, łososie pokonujące wartki nurt rzeki, aby powrócić do miejsca wyklucia, czy zjawiskowa podróż zwiewnego danaida wędrownego – to tylko bardziej znane przykłady zapierających dech w piersiach podróży, jakie od zarania dziejów odbywają zwierzęta.

 

Niektóre gatunki potrafią posługiwać się skomplikowanym systemem nawigacji, inne rodzą się z trasą wędrówki wdrukowaną w genach i od wczesnej młodości gotowe są do podjęcia wyzwań. Jeszcze inne wykorzystują położenie słońca, aby oszacować przebyty dystans. Jednak wszystkie mają jedną wspólną cechę: potrafi ą w często niewytłumaczalny przez człowieka sposób, znaleźć właściwą drogę w wielkim świecie. 

 


Tak wiele ciekawych informacji ujawnia książka „Zwierzęta podróżnicy”. 

Kiedy byliśmy mali, książki non-fiction to te, z których odrabialiśmy lekcje, takie jak encyklopedie, atlasy, publikacje pełne zdjęć i diagramów, wiele z nich nawet w czerni i bieli. Ale literatura faktu uległa zmianie i przez kilka lat rozpowszechnianie wiedzy naukowej (lub innych dziedzin) przybierało uderzającą formę. Dzisiaj książki naukowe . Nie są już synonimem nudnej lektury, ponieważ są pełne ilustracji, fotografii o bardziej artystycznym podejściu, zawierają narrację, używają nowych formatów, to niekończące się nowe zasoby i projekty, dzięki czemu odbiór danych i informacji odbywa się również poprzez rozrywkę. 

 

Książka Zwierzęta podróżnicy jest po prostu przepiękna wizualnie, ale zachwyca mnie jej treść. Przedstawione nam informacje

są napisane przystępnym językiem, aby mogły być zrozumiane przez najmłodszych. Przedstawione są cechy każdego zwierzęcia, rozkładówki przestawiają sposób, cel szybkość i długość  podróżowania. Znajdują się tutaj także mapy. 

 

książka w twardej oprawie, zawiera przepiękne  ilustracje. Szczególne interesujące  w tej książce jest nie tylko to, że wykorzystuje ona podwójną stronę, ale także trzecią w postaci zakładek. 

 

Bardzo pomysłowa, przepięknie wydana na pewno zainteresuje miłośnika zwierząt. 

 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 

 

Buziaki, Paulina

1 komentarz:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)