1.2.21

Małgorzata Korbiel, Bajki mają moc


Małgorzata Korbiel, Bajki mają moc 

Wydawnictwo Wilga

Okładka twarda 

Liczba stron 

Wiek 3+

 

„Bajki mają moc” to interesująca propozycja od Wydawnictwa Wilga. 

 

Bajki towarzyszą nam od urodzenia. Najpierw opowiadają nam je rodzice i dziadkowie, a potem my swoim dzieciom. 

Bajki przede wszystkim Wzbogacaja doświadczenia i wyobraźnię dziecka, Rozładowują napięcia emocjonalne, Odciążają w trudnej emocjonalnie rzeczywistości, uczą radzenia sobie z trudnymi uczuciami, Dostarczają wzorców zachowania i osobowych, kształtują poczucie właśnie wartości. 

 

W publikacji „Bajki mają moc” znajduje się 16 bajek. Jedne krótsze, inne dłuższe, ale każda z nich porusza współczesne tematy ważne dla najmłodszych. Książka na pewno pomoże w oswojeniu różnych emocji, sytuacji, które dla dziecka mogą być trudne.  Wśród poruszanych zagadnień pojawią się przyjaźń, miłość, lojalność, zazdrość, strach, tolerancja, wzajemna pomoc. Pouczające historie zmusza do refleksji, przemyśleń, zatrzymania się. 

 

Książka ukazała się w twardej oprawie i dość dużym formacie. Ilustracje są piękne i kolorowe, bohaterowie sympatyczni (zarówno ludzie, jak i zwierzęta)  i wywołujący uśmiech na twarzy. Dzięki tym bohaterom dzieciaczki lepiej zrozumieją otaczający je świat i łatwiej uporają się z trudnościami. 

 

Polecam to wydanie do wspólnego czytania z maluszkiem, a potem do dyskusji na tematy w niej zawarte. Dorosły również będzie się przy nich świetnie bawił. 

 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 

 

Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)