16.2.21

Magdalena Subocz, Ciszka opowieść o uważności
Wydawnictwo Dziwi Mi Się

Okładka twarda 


Ciszka to przepiękna, urocza książeczka, która od pierwszych stron zaskakuje spokojem. Po lekturze dodałabym jeszcze słowo łagodność. 


Ciepła opowieść o rodzinie Papillon mieszkającej w malowniczym miasteczku Dinant w południowej Belgii. Życie rodziny płynie lekko, spokojnie, uważnie. Cieszą się oni chwilą, prostymi codziennymi rzeczami k tym co tu i teraz. 


Książka skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Idealnie  nadaje się do czytania przed snem, gdyż pomaga się wyciszyć, uspokoić, doda otuchy. Mamy tutaj wiele czułości, przytulania, buziaczków, zarówno rodziców względem dzieci jak i siebie. Bardzo podoba mi się taki czuły obraz mężczyzny i rodziny. Wiadomo, że ukazywanie kochającej rodziny jest niezwykle istotne. Prosta, ale piękna historia. 


Również na uwagę zasługuje wydanie. Książeczka jest niewielkiego formatu, ale w twardej oprawie, z pięknymi ilustracjami i matowym papierem. Naprawdę to idealna książeczka do poczytania przed snem.  


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)