24.2.21

CzuCzu-Duuuże puzzle z dziurką wieś // puzzle z dziurką lody // puzzle z dziurką pociąg do liczeniaNiedawno otrzymaliśmy paczkę od CzuCzu z trzema genialnymi puzzlami. Dzieciaki (ale i my:D) nie mogły  się od nich oderwać.CzuCzu Lody to genialny zestaw oznaczony dla wieku 2+. Ale według mnie młodsze dziecko z pomocą rodzica sobie poradzi. Szymek bez problemu dopasowuje te kształty ;) Zestaw jest podobny do wozu strażackiego, który uwielbiamy. Składa się z 23 elementów (12 dużych puzzli plus 11 malutkich), które po ułożeniu mają wymiar 98x33 cm są ogromne. Najpierw należy ułożyć długi wóz z lodami, a później dopasować brakujące elementy, takie jak śliwka, ciastko, pomarańcza czy lodowa gwiazdka. Bardzo podoba mi się to, że poprzeczka została podniesiona i elementy te mają różne kształty. Bo tak jak te okrągłe możemy zamieniać tak resztę jak np. serduszkową ciastko trzeba włożyć w konkretne miejsce. 


Zestaw ten jest niezwykle kolorowy i zrobił na nas duże wrażenie. Teraz z utęsknieniem czekamy na pierwsze lody :D 

.

.Duże puzzle z dziurką wieś 


Nie mogło zabraknąć  w naszej kolekcji puzzli z motywem wsi. Chłopcy kochają się w traktorach, uwielbiają zwierzątka, dlatego układanie tych puzzli to czysta przyjemność. 


Zestaw jest gigantyczny. Składa się z 34 elementów: 24 tradycyjnych puzzli i 10 wyjmowanych kółeczek, które należy dopasować do dziurek. To świetny pomysł na pierwsze wieloelementowe puzzle dla maluchów. wymiar układanki po ułożeniu to 96 x 64 cm. 


Tymi puzzlami można bawić się  na wiele sposobów! Można zacząć od układania mniejszych fragmentów z różnymi zwierzątkami lub uprawami. Następnie połączyć je w dużą całość i dopasować  kółeczka do dziurek. Można je dowolnie wymieniać, więc zwierzątka czy warzywa mogą znaleźć się w zupełnie nieoczywistym miejscu. Można Nazywać zwierzątka i kolory na ilustracji czy też zabrać  w zagadki: kto potrafi latać, co rośnie w ziemi, co robi brum, brum? Możliwości jest całe mnóstwo. 


.Puzzle do liczenia Pociąg 

Te puzzle skierowane są dla dzieci w wieku 3+, ale Mat sobie już z nimi radzi. Choćby wskazuje zwierzątka i je nazywa. Zresztą do każdych puzzli dołączony jest scenariusz zabaw, wiec pomysłów na pewno nie zabraknie. 


Puzzle te składają się z 30 elementów, czyli 10 wagoników, 10 puzzli ze zwierzątkami i cyframi. Po złożeniu pociąg jest baaaaardzo długi, bo ma aż 135 cm, więc jest dużo zysku od Mateusza. To tez fajny sposób na zabawę, kiedy dziecko położy się obok pociągu i może zobaczyć jak rośnie ;) Elementy są solidne, lekko satynowe. Bardzo nam się podobają. 


.


Wszystkie trzy zestawy są świetnej jakości, wykonane z grubej tektury. Poza tym jak to zwykle u CzuCzu kolor gra główną rolę. Przepiękne, żywe barwy przykuwają wzrok dziecka. Oczywiście, same puzzle rozwijają małą motorykę,  działają na wyobraźnię, poprawiają koncentrację i uczą spostrzegawczości. Tak duże puzzle robią wrażenie ;) Doskonale nadają się na prezent. Układanie puzzli obok czytania książek to świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. 


Wpis postał w ramach współpracy z CzuCzu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)