3.2.21

Susanna Isern, Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciachSusanna Isern, Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach 

Wydawnictwo Dwukropek

Okładka twarda 

Liczb stron 52

 Czy radość może mieć swoją własną piosenkę? A smutek? Zazdrość? Ależ tak! Uczucia możemy wyrażać na różne sposoby, także w wierszach czy w piosenkach.

Dobrze nam znani bohaterowie z książki „Uczuciometr inspektora Krokodyla” śpiewają piosenki o… sobie.

.

.

Inspektor Krokodyl wprowadza dzieci w świat emocji za pomocą piosenek. Jest to niezwykle piękna i interesująca książka. Zawiera 10 piosenek o emocjach: strach, zaskoczenie, wstyd, wstręt, miłość, zawiść, zazdrość, złość, smutek, radość. Każdy utwór w przystępny sposób opowiada o danej emocji. Piosenki są rytmiczne, wpadające w ucho, mają świetny rytm. Aż zaczęłam żałować, że nie została tutaj dołączona płyta z nagraniami. Na pewno dzieci świetnie by się przy niej bawiły. 

 

Ilustracje są rewelacyjne! Kolory, ilość wariantów chromatycznych, całkowicie spójne z towarzyszącym tekstem. ilustracje zachęcają do zbadania, zagubienia się w każdym szczególe, do wejścia w ten cudowny świat. Magia! Naprawdę świetna robota!

 

Książka ta znajdzie swoje miejsce we wszystkich domach, w których chcą bawić się emocjami, bawić się nauką płynącą z beztroskiej, ale niezwykle użytecznej lektury, ponieważ dostarcza informacji o obszarze emocjonalnym opracowanym przez pisarza będącego jednocześnie psychologiem. 

 

Po zapoznaniu się z tą książkę koniecznie muszę poznać poprzednią autorki, czyli Uczuciometr Inspektora Krokodyla, która na pewno również by mi się spodobała ;)


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!   

 

Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)