20.2.21

Christiane Dorion, Gosia Herbut, Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki

Christiane Dorion, Gosia Herbut, Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki


Wydawnictwo Znak Emotikon

Okładka twarda 

Liczba stron 72


Ludziom wydaje się, że wszystko wymyślają, są najwspanialszymi twórcami... ale faktem jest, że to właśnie zwierzęta, wynaleźli sposoby rozwiązywania różnorodnych problemów, choćby tworzenia niewiarygodnych materiałów, sposobów poruszania się, jak również  samodzielnego przetrwania przez miliony lat. W tej książce poznasz zwierzęta wynalazców - genialnych kreatorów! 


Poznaj rekina, który wymyślił tak superszybki kostium pływacki, że jego używania zakazano na igrzyskach olimpijskich! I ślimaka – twórcę domku, który w środku jest zawsze zimny, nawet na pustyni!


Klimatyzacja? Ubrania przeciwdeszczowe? Tunele? Igła w strzykawce? To tylko niektóre z wielu wynalazków stworzonych dzięki zwierzętom. Bo to one wymyśliły mnóstwo rzeczy, z których korzystamy na co dzień.
Książka składa się z 72 stron. Każdy rozdział to dwustronicowa rozkładówka wypełniona czarującymi ilustracjami Gosi Herbut - jedną z najważniejszych polskich i światowych współczesnych ilustratorek – Gosię Herbę. Jej prace zdobiły takie czasopisma jak „Przekrój”, „The Washington Post” czy „Vanity Fair”. Muszę przyznać, że jestem zachwycona ilustracjami. Są przepiękne, kolorowe, przykuwają wzrok. Publikacja została wydana na matowym papierze, co dodatkowo dodaje jej elegancji. Twarde, duże wydanie jest niezwykle wygodne, a czcionka nie meczy wzroku.  Poza tym książka podzielona jest na różne sekcje takie jak mistrzowie budownictwa, sztuka latania, świat robotów (który najbardziej mnie wciągnął!), mistrzowie recyklingu czy zwierzęce laboratorium wynalazków. Każdy rozdział skupia się na jednym gatunku zwierząt - i tak mamy tutaj do czynienia z pająkiem, pingwinem, delfinem, gekonem, komarem, a nawet szarańczą. Zwierząt jest całe mnóstwo! Kto by pomyślał, że aż mogą zainspirować ludzi do wymyślania zdumiewających wynalazków! 


Ta duża, niesamowicie kolorowa książka wykorzystuje kolorowe diagramy, rysunki, mapy. Informacje i różnorodne ciekawostki zostały umieszczone między obrazkami, jednak wcale czytelnik nie musi wytężać wzroku, aby je przeczytać. Czytelność została postawiona na pierwszym miejscu. 


„Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki” są czymś więcej niż kolejną ładną książką dla dzieci. stanowią pouczający i prowokujący do myślenia punkt wyjścia do dyskusji przy stole lub w klasie na temat zwierząt-wynalazców. Ta duża twarda oprawa spodoba się zarówno dzieciom w wieku od 7 jak i wielu dorosłym. Ja jestem zachwycona! Serdecznie polecam! 


Książkę możecie kupić TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)