7.2.21

Sophie Mas, Caroline de Maigret, Druga młodość, cóż z tego, że drugaSophie Mas, Caroline de Maigret, Druga młodość, cóż z tego, że druga

Wydawnictwo Muza

Okładka miękka

Liczba stron 272

 

 „Druga młodość, cóż z tego, że druga” to książka o spojrzeniu Francuzek na upływ lat. Spojrzenie to jest uniwersalne, ze zdrową dawka humoru, ale jednocześnie szykowne, seksowne, do czytania późno w nocy za jednym zamachem, a następnie kupowania dla swoich przyjaciółek.

Książka pełna inspirujących cytatów i anegdot, jest mówieniem prawdy o starzeniu się z łobuzerskim puszczeniem oczka, ze wzruszeniem ramionami i głębokim zanurzeniem się w gorzko-słodki gniew, który towarzyszy doświadczeniu kobiet.

.

.

.

Nie ma prawdziwej szkoły życia. Więc co zrobić, jeśli chce się nauczyć być dorosłym? Na szczęście duet znany z Paryskiego szyku stworzył zabawny, nowy tom pełen obserwacji i porad dotyczących upływu lat .

 

Książka jest nasycona zauważalną francuską wrażliwością i dowcipem. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę pochodzenie autorek. Caroline de Maigret jest modelką i aktywistką. Była też kiedyś rzecznikiem Chanel. Z kolei Sophie Mas jest producentką filmową. Ta para praktycznie emanuje paryskim szykiem 

 

Książka okazała się zabawna, jednocześnie głośna i dumna z wieku i kobiecości. Być może dzięki temu wszyscy przestaniemy zastanawiać się nad sobą i zamiast tego skorzystamy ze swobód, które przychodzą wraz z wiekiem.

 

Idealna mała książeczka podarunkowa, chociaż ogromna szkoda, że nie w twardej oprawie. W środku znajdują się rozdziały o stylu i urodzie, ciekawe cytaty, eseje o miłości, rodzinie i karierze. Zawiera również tematyczne ilustracje. Jako fanka Paryżanek serdecznie polecam. 

 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 

 

Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)