25.2.21

Helen Docherty, AbrakazebraHelen Docherty, Abrakazebra

Wydawnictwo Amber

Okładka twarda 

Liczba stron 40 


„W Ziewanicach, starej wiosce, dość sennej,
dzieci nie miały do roboty nic specjalnego.
Nie czekało ich nic nowego ani nic fajnego…


Aż pewnego dnia zjawiła się tajemnicza Abrakazebra ze swoim Magicznym Przedstawieniem. Wszyscy byli zachwyceni... z wyjątkiem Kozła.

Czy i ON przekona się, że odrobina magii może ubarwić życie, a marzenia, wspólna radosna zabawa i przyjaźń są ważniejsze niż poczucie, że jest się najważniejszym?” 
Na szczęście mamy tutaj szczęśliwie zakończenie, a dzięki historii Abrakazebry dzieci dowiadują się o szkodliwej naturze zazdrości i rozpowszechnianiu plotek oraz o znaczeniu celebrowania różnorodności. Mamy także lekcję na temat chęci przyznania się, że zrobiło się coś złego i poprawienia swojego błędu.Abrakazebra to wciągająca i pięknie ilustrowana książka dla dzieci w twardej oprawie i z połyskliwym stronami. Chociaż ja jako dorosła także zachwycam się Amberkiem i każda historia mocno mnie porusza.


Rymowany tekst z przyjemnością się czyta na głos. Historię Abrakazebry i innych zwierząt można wykorzystać do rozpoczęcia znaczących rozmów na temat przyjaźni, presji rówieśników, zastraszania i empatii. Abrakazebra zwraca uwagę na  poważny problem akceptacji różnic w lekki i przystępny sposób. Przepiękna historia!


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)