27.2.21

Helen Docherty, Bajkołapek na dobranoc
Helen Docherty, Bajkołapek na dobranoc

Wydawnictwo Amber

Okładka twarda

Liczba stron 40


Wyobraź sobie, że poszedłeś po swoją ulubioną książeczkę, ale zniknęła. Zajrzałeś pod łóżko. Szukałeś w pudełku z zabawkami. Zajrzałeś do szafy, kuchni, pod kanapę i do sypialni swojego brata. Gdzież ona może być?


Nie masz pewności, ale jeśli przeczytasz „Bajkołapka na dobranoc ” autorstwa Helen Docherty i Thomasa Docherty, myślę, że będziesz wiedział.


Jest późna noc i mała Eliza wybrała książkę do przeczytania przed snem. każdej nocy w każdym domu każdy czytał, ponieważ, no cóż, kto nie lubi dobrej historii, zanim pójdzie spać? Kto nie kocha fantastycznej przędzy pirackiej, opowieści o smokach, księżniczkach czy małych królikach?


Więc Eliza i jej sąsiedzi siedzieli wszyscy w swoich cichych domach, w cieplutkich łóżkach, szykując się do spokojnej nocy. Ale nie wiedzieli, że coś dziwnego jest tuż za ich oknami…

Eliza zauważyła to pierwsza. Wiatr lekko poruszył zasłony w jej sypialni, a kiedy chwyciła swoją książkę z bajkami, już jej nie było! 


zdarzało się to raz za razem, aż każda książka zniknęła z półek. Wszyscy byli przekonani, że w ich domach kryją się „złodzieje książek”...


Możesz pomyśleć, że czytałeś ulubioną książkę swojego dziecka tyle razy, że prawdopodobnie mógłbyś ją recytować od tyłu. Nie jesteś pewien, czy potrafisz ją przeczytać ponownie i nadal zachowujesz zdrowy rozsądek. Może więc czas zastąpić to czymś, co oboje możecie pokochać.


Dzięki wesołemu i tak sprytnemu rymowi i ilustracjom, które są absolutnie urocze i piękne Bajkołapek najprawdopodobniej będzie nową najlepszą przyjaciółką Twojego dziecka. W tej historii o kimś, kto tak bardzo kocha książki, nie może się powstrzymać od ich zabrania, autorka Helen Docherty wzbudza emocje, dodając bardzo delikatny strach - ale nie martw się. Kiedy Twoje dzieci zobaczą przyczynę strachu dzięki grafice Toma Docherty'ego, będą zbyt zachwycone, by robić cokolwiek innego, jak tylko się śmiać.


Ilustracje bardzo mi się podobają. Kolory i grafika są piękne. Słowa mają w sobie uroczą rymowankę, a sama historia jest naprawdę wyborna. Mam nadzieję, że tę książkę koje dzieci pokochają, ponieważ nie miałabym nic przeciwko jej ciągłemu czytaniu.


Chociaż małe dzieci będą uwielbiać tę książkę, myślę, że pokochają ją również przedszkolaki. I Ty także. Jeśli zupełnie nowa książeczka na dobranoc jest tym, czego potrzebuje Twój maluszek , to „Bajkołapek na dobranoc ” jest doskonałą propozycją.


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)