1.1.22

Jennifer Paxton, Anatomicum. Muzeum anatomii

Jennifer Paxton, Anatomicum. Muzeum anatomii

Dwie Siostry 

Okładka twarda  

Ilość stron 96


„Anatomicum. Muzeum anatomii” to kompleksowe, ale łatwe do zrozumienia wprowadzenie do anatomii człowieka. To także arcydzieło! Autorka jest wykładowcą akademickim z anatomii. Ilustratorka jest zapowiadanym artystą tatuażu. To połączenie talentów stworzyło oszałamiająco piękny wstęp do zaprezentowania naszej krwi, kości i wnętrzności.


Autorka Jennifer Z. Paxton, która uczy studentów nauk ścisłych i medycyny, ma talent do wyjaśniania procesów zachodzących w ciele w używając terminów, które z łatwością pojmą uczniowie klas średnich:


Książka jest dobrze zorganizowana. Wszystko ma sens. Podzielona została na  galerii oraz bibliotekę. Galerie składają się z:


Układ mięśniowo-szkieletowy

Układ sercowo-naczyniowy i oddechowy

Układ pokarmowy i moczowy

Układ nerwowy i zmysły specjalne

Układy odpornościowe i limfatyczne

Układy hormonalne i rozrodcze

W każdej galerii znajdują się strona po stronie ilustrowane części ciała. Wykonane tuszem i akwarelą, wszystkie części są ponumerowane i zidentyfikowane w towarzyszących im „kluczach”. Każda galeria zawiera również indeks i wypełnione faktami, wielopunktowe wprowadzenie do tej części naszego ciała. Ta ponadwymiarowa książka została wydrukowana na ciężkim papierze artystycznym i wydana w wielkim formacie. 


Książka to wyjątkowa, zachwycająca, stolikowa publikacja informacyjna dla młodych ludzi o budowie i funkcjonowaniu naszego ciała.


Jakkolwiek na to spojrzeć, jest to wyjątkowy i pouczający kawałek artyzmu literatury faktu, którego nie chcesz przegapić. I będzie wspaniałym prezentem. Koniecznie musimy się zaopatrzyć w inne książki z tej serii. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)