6.1.22

Kelly Barnhill, Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie

Kelly Barnhill, Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie 

Wydawnictwo Literackie

Okładka twarda 

Ilość stron 288

Premiera 9.02.2022! 


W zeszłym roku czytałam książkę Kelly Barnhill „Dziewczynka, która wypiła księżyc” i byłam oczarowana tą powieścią. Dlatego nie miałam wątpliwości czy sięgnąć po „Straszliwe młode damy…”


„Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie” to dziewięć – miejscami nieco surrealistycznych, skrzących się humorem, przepełnionych magią i niesamowitością, napisanych pięknym językiem – mrocznych, baśniowych opowieści o kobietach, w tym nagrodzona World Fantasy Award nowela Magiczne dziecko.


Kelly Barnhill wita nas w świecie magii, miłości, bujnej ciemności i konsekwencji w czarującym zbiorze ośmiu opowiadań i jednej noweli. Ogólnie rzecz biorąc, Barnhill udaje się zrównoważyć każdą z historii ze sobą nawzajem. proza ​​liryczna, światy wyobraźni i różne style strukturalne. Przy obecnym apelu i dążeniu do tworzenia bardziej skoncentrowanych na kobietach i wspieranych przez kobiety historii, tytuł taki jak „Straszliwe młode damy…” z pewnością przyciągnie nawet czytelników, którzy mogli nie znać Barnhill z jej bestsellerowej i nagrodzonej Medalem Newbery powieści „Dziewczynka, która wypiła księżyc”. 


Co zaskakujące, najsilniejszym motywem w tej kolekcji nie są tak naprawdę okropne kobiety, ale miłość, siła i jej konsekwencje. Od odkrytej miłości do matki, odrzuconej miłości do miłości bezwarunkowej i miłości do siebie, każda z tych historii pokazuje, jak miłość może być zarówno najpiękniejszą, jak i niszczycielską siłą. Ta kolekcja bada, w jaki sposób miłość jest motywacją, katalizatorem, obciążeniem, a nawet paliwem nienawiści, ponieważ uczymy się, że musisz troszczyć się o coś lub być wystarczająco pasjonującym się czymś, aby to nienawidzić. I może to, co jest naprawdę straszne w tych postaciach, to ich moc odbijania że jesteś zmuszony dobrze przyjrzeć się sobie i zobaczyć rzeczy, które kochasz — zarówno dobre, jak i złe — i docenić je. Nie wyobrażam sobie potężniejszej i przerażającej magii niż ta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)