24.1.22

Monika Kamińska, Wspomnienia z planety Ziemia

Monika Kamińska, Wspomnienia z planety Ziemia

Wydawnictwo Mamania 

Okładka miękka 

Ilość stron 208 


Jest rok 2103. Wojtek ma 11 lat i jedno marzenie: chce wyjść na dwór i odetchnąć świeżym powietrzem. Ale mieszka na planecie, która umarła, dlatego przy każdym wyjściu musi zakładać szczelny kombinezon i maskę, a do szkoły przedostawać się tunelami. Dawny świat zna tylko ze starych książek i filmów. Nowych już nie ma, bo na wszystko brakuje surowców. 

Tymczasem Instytut Rozwoju, w którym pracuje tata chłopca, dokonuje niebywałego odkrycia: oto bowiem odnaleziono planetę, która zdaje się nadawać do zamieszkania przez ludzi. Całe społeczeństwo ogarnia ekscytacja związana z szansą powrotu do życia sprzed katastrofy ekologicznej.

Ale dlaczego rodzice Wojtka zachowują się w tak niepokojący sposób? Czyżby coś ukrywali przed dziećmi? Czym rzeczywiście zajmuje się ojciec? I dlaczego nagle kilka osób z rodziny zaczyna śnić te same sny o roślinach? Babcia odkrywa przed rodziną tajemnicę swojej tożsamości, która zmusza ją do opuszczenia domu i ukrywania się przed władzami. Czy naprawdę jest aż tak niebezpieczna?

Pierwsza część nowej futurystyczno-ekologicznej serii, w której nauka splata się z przygodą.


Książkę czyta się bardzo szybko. Pochłonęłam ją w jeden wieczor. Nie jest to przyjemna lektura. Raczej smutna i dołująca… zaczęłam się zastanawiać czy faktycznie nasza planeta za kilka lat może tak wyglądać? Może nie być artystów ? Może nie być papierowych książek? Chociaż jak popatrzeć na to, co się dzieje aktualnie - maski, dezynfekcja to absolutnie  nie naprawa to optymizmem i być może właśnie nasza planeta tak będzie wyglądała. 


Autorka ma niezwykle lekki styl. Książkę czyta się w jeden wieczor, ale naprawdę daje do myślenia. na końcu książki zostały umieszczone umieszczone materiały dla nauczycieli, rodziców i bibliotekarzy.

Polecam, jeśli Lubicie się pomartwić i klimaty futurystyczne ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)